ABD’li Pamuk Organizasyonları CCI Faaliyetlerini Destekleme Kararı Aldı

On adet ABD’li pamuk organizasyonu Cotton Council International (CCI), National Cotton Council’in (NCC) Washington, D.C’de yer alan ihracat teşviki kolunun talep artırma faaliyetlerini desteklemek için 2018 yılında sektöre katkı yapma kararı aldı. Pamuk sektörünün Cotton USA katkıları ihracat pazarları geliştirmede önemli bir rol oynuyor.


Archiv

CCI faaliyetlerini destekleme kararı alan on organizasyonun isimleri: National Cotton Council; Cotton Incorporated; American Cotton Shippers Association; AMCOT; California Cotton Alliance; the Committee for Cotton Research; ICE Futures U.S.; Plains Cotton Growers, Inc.; Southern Cotton Growers, Inc.; and Supima.

Plains Cotton Growers üst düzey başkan yardımcısı Steve Verett Cotton USA’nın yayınladığı haftalık haber bülteninde yaptığı açıklamada CCI’ya katkıda bulunmanın sektörlerinin geleceği için bir yatırım olduğunu ve dolayısıyla başarı kazanmaları için önemli olduğunu ifade etti. Verett aynı zamanda yaptıkları işin dünyanın geri kalanının ABD pamuğunun neden daha üstün bir ürün olduğunu ve satın almaya değer olduğunu öğrenmesine yardımcı olacağının da altını çizdi.

ABD pamuk sektörü katkıları CCI’nın ABD pamuk ipliği ve diğer pamuk ürünleri için ihracat pazarı oluşturmasına yardımcı oluyor ve USDA'nın Foreign Agricultural Service’s Market Access Program (Yabancı Ziraat Hizmetleri Pazar Erişimi Programı) (MAP) ve Foreign Market Development (Yabancı Pazar Geliştirme) (FMD) programlarının finanse edilmesi için vazgeçilmez varlıklar olduğu değerlendiriliyor.

CCI ABD pamuğunu yurtdışında tanıtmak için MAP ve FMD'den en çok fon alan organizasyon. USDA ve ABD pamuk organizasyonlarından gelen fonları kullanıyor olması pamuk ihracatının oluşturulmasını ve ABD'deki 18.500 pamuk çiftliğinden ekonomik getirinin iyileştirilmesini sağladı.

İhracat pazarları ABD’nin pamuk sektörü için büyük önem taşıyor, ABD’de üretilen pamuğun neredeyse tamamı pamuk ipliği veya elyafı biçiminde ihraç ediliyor. Şu anda ABD dünyada pamuk ipliğinin lider ihracatçısı durumunda, küresel payın yüzde 39’u ile diğer ülkelerden herhangi birinin payının üç katı kadar payı elinde tutuyor. 2016 pazarlama yılında, ABD pamuk sektörü 18,4 milyon balya ham pamuk ve pamuk tekstili ihraç etti.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2018 Fibre2Fashion. All rights reserved.

TekstilSanayi
BÜLTENE ÜYE OL