Adidas Kuzey Amerika Başkanı Olarak Zion Armstrong’ı Görevlendirdi

Adidas Kuzey Amerika Başkanı olarak Yeni Zelanda doğumlu Zion Armstrong’ı görevlendirdi. Armstrong bölgede markanın değerinin artırılmasında kendisine yardımcı olan ve bu yaz görevinden ayrılacak olan Mark King’in yerine geliyor.


Armstrong daha önce markanın Kuzey Amerika faaliyetini Mark King ile birlikte yönetiyordu - Adidas North America

Armstrong Adidas’ın Kuzey Amerika faaliyetini 2015 yılından beri King ile birlikte yönetiyor. Adidas’a 1990’ların sonunda Yeni Zelanda için ürün yöneticisi olarak katıldı, ardından 2002 yılında şirketin Almanya genel merkezine geçti. 2015 yılı Haziran ayında Kuzey Amerika faaliyetinin başına geçmeden önce dokuz yıl boyunca Asya-Pasifik’i yönetti.

Armstrong ve King liderliği altında, Adidas'ın Kuzey Amerika faaliyeti yeni bir hayat kazandırdı. İkili 2017 yılında satışların %35 büyümesini sağladı, markanın pazar payını iki katına çıkardı ve Nike’ın ardından ABD’deki iki numaralı spor markası konumuna geldi.

Yaptığı açıklamada Adidas’ın Yönetim Kurulu üyesi ve Global Satışlar’ın başı, Roland Auschel geçişin “sorunsuz” gerçekleşeceğini ve bu geçişe “iyi hazırlanıldığını” ifade etti.

Armstrong’un liderliğinin Kuzey Amerika’da başarılı yolculuğunu sürdürmesine olanak sağlayacağına emin olduklarını belirtti.

Adidas’da 35 yıldır görev alan Mark King, Auschel’in ifadesine göre şirketten iyi bir şekilde ayrılıyor ve danışman olarak destek vermeyi sürdürecek.

Armstrong’un ataması 1 Temmuz 2018 itibariyle yürürlüğe girecek.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2019 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

SporAtamalar
BÜLTENE ÜYE OL