Adidas okyanustaki plastik atıklar kullanılarak üretilen futbol kitini lanse etti

Parley for the Oceans ile iş birliği yapan Adidas, Adidas x Parley Real Madrid ve Bayern Munich formalarının ortaya koyulması ile performans futbol ürünlerini lanse etti. Parley Ocean Plastic ve su bazlı doğa dostu baskılardan üretilen kitler üzerinde klüp logosu, üç çizgi ve sponsorların logo’ları yer alıyor.


Adidas X Parley Bayern Munich forması - Adidas

Adidas’ın ifadesine göre, formalarda kullanılan Ocean Plastic Parley’nin Maldivler kıyısında gerçekleştirdiği temizlik operasyonlarından toplanan plastik atıkların ileri dönüştürülmesiyle ortaya koyuldu.

Kit tasarımı kolların içinde daha iyi havalandırma sağlamak iç içe geçmiş ekler ve hayranlarına işbirliği hakkında daha fazla bilgi sağlamak için entegre bir NFC çipi içeren Adidas x Parley halka etiket içeriyor.

Adidas Parley for the Oceans’ın eğitim ve iletişim programlarının yanı sıra okyanuslardaki plastik kirliliğini sonlandırmayı hedefleyen kapsamlı Ocean Plastic Program’ını da desteklediğini ifade ediyor.

Bunların yanı sıra Adidas ve Parley okyanustaki plastik atıkları teknik elyaf iplikler haline ileri dönüştürerek, yüksek performanslı giysiler ortaya koyma alanında da işbirliği yapıyor.

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2019 Fibre2Fashion. All rights reserved.

SporYenilikler
BÜLTENE ÜYE OL