Burberry’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı

İngiliz moda evi Burberry’de Christopher Bailey’nin ayrılmasının ve Mart ayında Riccardo Tisci’nin kreatif tasarım yöneticisi olarak atanmasının ardından değişim devam ediyor. Lüks marka yönetim kurulu başkanı Sir John Pearce’in yerine gelecek kişiyi seçtiğini açıkladı.


Burberry

Eski ve üst düzey bir yönetim kurulu üyesi Gerry Murphy, 17 Mayıs itibariyle Burberry’ye katılacak ve 12 Temmuz tarihindeki yıllık hissedarlar toplantısında yönetim kurulu başkanı olacak. Pearce ise 16 yıldan uzun süredir sürdürdüğü görevinden aynı tarihte ayrılacak.

Murphy aralarında British American Tobacco, Merlin Entertainments ve Reckitt Benckiser’in yer aldığı çeşitli şirketlerde görev aldı.

Şu anda bir çok uluslu tarımsal işletme Tate ve Lyle’da ve Avrupa’da bir özel sermaye şirketi The Blackstone Group International Partners’da yönetim kurulu başkanlığı yapıyor. Blackstone’a üst düzey genel müdür olarak katılmadan önce, Kingfisher, Carlton Communications, lojistik şirketi Exel ve hazır yiyecek üreticisi Greencore Group’da CEO olarak görev aldı.

Burberry’nin üst düzey bağımsız yöneticisi Jeremy Darroch, Murphy’nin ataması hakkında, kendisinin Burberry için önemli bir değer olduğunu ve uzun vadeli hissedar değerleri ortaya koymaya odaklanmayı sürdüreceklerini ifade etti.

John Pearce ise mevcut ve önceki kurul üyelerine 16 yıllık iş ortaklıkları için teşekkürlerini sundu ve Gerry Murphy’nin tüketici ve perakende sektöründe yoğun bir deneyime sahip olan harika bir tercih olduğunu belirtti.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2019 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

LüksAtamalar
BÜLTENE ÜYE OL