Elie Saab’ın savaşçı kraliçeleri

Got to hand it to Elie Saab, few people do big occasion couture quite like this Lebanese couturier.


Photo: Elie Saab - Instagram

Harika modanın teatral öğeler içermesi gerektiğine inananlar için Saab vazgeçilmez bir tasarımcı. Bu sonbahar müşterilerini ortaçağa taşıyan tasarımcıda kanlı sahneler hariç Game of Thrones’un olağanüstülüğü açıklıkla görülüyor.

Altın renkli işlemeler ve altın rengi kumaşların her yerde olduğu bu koleksiyonda, inciler, kristaller, elde kesilmiş taşlar ile işli elbiseler; kadife, ipek kumaşlar ve mini taçlar ön plana çıkıyor Finalde ise altın rengi gelinlikler ile karşımıza çıkan modelin elbisesinin başa iki model tarafından taşınması gereken uzun kuyruğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Saab klasik modeller üzerine tasarım yapıyor. Kendi ülkesinde couture alanında hayranlara sahip olan modacı, aynı zamanda hazır giyim ve aksesuarlarıyla da karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz iki yılda iki amiral mağaza açan Saab, son olarak bir parfüm tasarımı ortaya koydu. Saab Paris couture haftasının önemli yüzlerinden biri ve moda tasarımcılarını en yüksek düzeyde rekabet etmeye davet ediyor, markaların, ticari faaliyetlerin ve birçok insan için iş olanaklarının oluşturulmasına katkıda bulunuyor.
 
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2018 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

ModaLüksDefilelerTasarım
BÜLTENE ÜYE OL