FashionMag.com Fabeau.de'yi satın aldı

FashionMag.com uluslararası arenada gelişmesini, ana şirketi Fashion Group’un kuruluşunun 15. Yılında ilk edinimini gerçekleştirerek sürdürüyor. Fransız yayıncı Alman fabeau.de’yi bünyesine katarak faaliyetini genişletiyor.Bu grup için Avrupa’daki en önemli pazarında gerçekleştirdiği stratejik bir etkinlik. Fashionmag ve FashionJobs.com’un ana şirketi Fashion Group’un CEO’su ve kurucusu Jean-Philippe Boudy yaptığı açıklamada Fabeau’nun faaliyetini devralarak, moda, güzellik ve lüks uzmanları üzerinde olan etkilerini daha geniş alana yaymayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Deloitte & Touche ve KPMG’nin eski danışmanı Doreen Wilken tarafından 2010 yılında lanse edilen fabeau.de, altı yıl içerisinde moda ve güzellik profesyonellerinden oluşan önemli bir topluluk meydana getirdi. Site ayda 120.000 kez ziyaret ediliyor ve günlük haber bültenine kayıtlı binlerce abonesi bulunuyor.

FashionMag.com ve Fabeau aynı felsefeyi takip ediyor: Moda profesyonellerinin erişimi için geniş kapsamlı, reaktif ve güvenilir bir haber kaynağı sunmak. Jean-Philippe Boudy bu doğrultuda, açıklamasında Fabeau’nun faaliyetlerini kendilerine entegre edeceklerinin ve isteklerinin tek başına FashionMag.com adı altında gelişmek olduğunun altını çiziyor.

50’den fazla ülkede sunulan ve on dilde haber bülteni yayınlayan FashionMag.com her ay 1,15 milyon benzersiz ziyaretçi kaydediyor ve 3,1 milyon kez ziyaret ediliyor. Toplamda 750.000 moda, lüks ve güzellik profesyoneli abonesi bulunuyor, ayrıca FashionJobs.com üzerinden her ay, 15.000 iş ilanı yayınlanıyor. Bu rakamlar ile FashionJobs.com sektörün lideri sıfatına hak kazanıyor.

Bruno Joly
Uluslararası İşlerden Sorumlu Editör Yardımcısı

 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2019 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

Moda - Hazır giyimMedya
BÜLTENE ÜYE OL