Gucci’nin Gelecek Cruise Defilesinin Yeri Belli Oldu

Gucci son mekan seçimi ile dünya çevresindeki kültür mirası turlarına devam ettiğini gösterdi. Lüks grubu Kering’in amiral markası 2019 Cruise koleksiyonunu 30 Mayıs 2018 tarihinde Arles’de sunacak. Defile kültür mirası bir Roma nekropolü olan Alyscamps’da gerçekleştirilecek.


Arles/Alyscamps antik kenti - Getty Images

Marka yaptığı açıklamada, defilenin kentte bu büyüklükte düzenlenen ilk etkinlik olacağını ifade etti. Geçtiğimiz yıl, Gucci defilesini Atina’da Akropolis’in tapınakları arasında düzenlemeyi istemiş ancak bu planı Yunanlı yetkililer tarafından reddedilmiş ve marka etkinliğini Floransa’da Palazzo Pitti’ye taşımak durumunda kalmıştı.

Böylece New York’ta DIA Art Foundation, Londra’da Westminster Abbey ve Floransa’da Pitti sarayındaki etkinliklerinin ardından Gucci’nin kreatif direktörü Alessando Michele böylece bir antik şehirde defile gerçekleştirme hayalini gerçeğe dönüştürecek. UNESCO’nun kültür mirasları listesine kayıtlı ve yüzyıllar boyunca birçok sanatçı ve yazarın ilham kaynağı olan bölge şimdi de İtalyan tasarımcıya ilham verecek.
 
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2018 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

Lüks - Hazır giyimLüks - DiğerDefileler
BÜLTENE ÜYE OL