Hakan Akkaya'dan İlkbahar 2018 İçin Varoluşçu ve Özgür Bir Koleksiyon

Türk moda tasarımcısı Hakan Akkaya NY Moda Haftası’nda sergilediği 2018 koleksiyonunda ilhamını varoluşçuluk ve özgürlükten alan koleksiyonuyla dikkat çekti.
 

The Hakan Akkaya ilkbahar 2018 koleksiyonu - Getty Images for Hakan Akkaya

Akkaya NY moda haftasına 2012 yılından beri katılıyor ve bu sene ki koleksiyonunda hem ABD hem de dünyadaki politik ortamdan etkilendiğini ifade ediyor. Kaotik ve belirsizlik içerisindeki zamanların onu varoluşçuluğa sürüklediğini ifade eden Akkaya, teorinin pozitif fikirlerine odaklanmayı tercih ettiğini belirtiyor.

Akkaya açıklamasında, insanın varlığına vurgu yapan felsefi teorinin ve özgürlük temasının her zaman ilgisini çektiğini ifade ediyor ve koleksiyonunda ırk, ulus veya inanç sistemine bakılmaksızın tüm insanların bir ve tek olduğunun altını çizmek istediğini belirtiyor.

Enerjik bütünler ve gevşek görünümler özgürlük fikrini ortaya koyarken aynı zamanda bireyselliğin de altını çiziyor. Transparan montlar ve ayrıntılar moda görünümlere ve kurallara ağlar, çizgili parçalar ve tulumlar ile meydan okuyor.
Koleksiyonun tamamında siyah ve beyaz kullanımı ön plana çıkarken, bazı parçalarda Beter Böcek havasında siyah beyaz çizgiler ve zebra modelleriyle özellikle yapılmamış görsel oyunlar oynadığı veya Yin Yang’e dolaylı bir referans verdiği görülüyor.

Akkaya New York Moda Haftası’nda defileye çıkmanın her zaman hayalini süslediğini, New York’a gelişiyle markasını tüm dünyaya tanıtma olanağı yakaladığını ifade ediyor. New York’ta basın ve alıcılarla küresel bağlamda etkileşim kurduğunun altını çizen Akkaya bunun markası ve kendisi için çok heyecan verici olduğunu ve hedefinin giysilerinin tüm dünyada sunulması olduğunu belirtiyor.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2018 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

Moda - Hazır giyimKoleksiyon
BÜLTENE ÜYE OL