Levi’s Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Pazarlarını Birleştiriyor

Global denim devi Levi’s Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarını bu bölgelerde büyüme ve karlılığı artırmak üzere ortak bir işletme altında birleştiriyor. Konsolide faaliyet Asya pazarında güçlü sonuçlar ortaya koymuş olan, Güney Asya Operasyonlarından sorumlu yönetim müdürü Sanjeev Mohanty tarafından yönetilecek.
 

Yalnızca Hindistan’da Mart 2017’ye kadar olan mali yılda, Levi’s satış gelirlerinde yüzde 12 artış ortaya koydu (yaklaşık 130,3 milyon USD), net karını ise 9 milyon USD olarak raporladı. Levi Strauss’un genel uluslararası satışları son çeyrekte 1.268 milyar USD’ye ulaştı, Asya toplam gelire 182 milyon USD ile katkıda bulundu.
 
Mohanty’nin Asya’daki başarısını Asya pazarlarına olan benzerliklerine rağmen başarısız sonuçlar ortaya koyan Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarında da göstermesi bekleniyor. Levi’s dördüncü çeyreğinde tanıtım ve medyaya büyük yatırım yapacağını ve bununda bu pazarlarda satışları artırmasını beklediklerini ifade etti.

Times of India bu pazarları birleştirmeye yönelik onayın bir önceki ay alındığını ve Mohanty’nin bu pazarları yöneteceğini ifade etti. Haberde kaynaklar belirtilerek, sektörden birçok rakibinin de konsolidasyona odaklanarak benzer pazarları birleştirmeyi planladığını açıkladı.

Uygulamayı doğrulayan Levi’s sözcüsü Sanjeev’in Güney Asya bölgesini bir yıldan uzun süredir başarıyla yönettiğini ve kendisine sorumluluğu verilen yeni bölgelerde de büyüme ve karlılığa katkıda bulunarak benzer bir başarı getirmesinin beklendiğini ifade etti.

2016 yılında Levi’s grup küresel olarak 4,6 milyar USD ortaya koydu ve 2017 mali yılı için tahminlerini %5 ve %6 arasında güncelledi.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2018 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

DenimBusiness
BÜLTENE ÜYE OL