Unilever ABD’li Vücut Bakım Ürünleri Şirketi Sundial Brands’i Satın Alıyor

Tüketici ürünleri devi Unilever ABD merkezli saç ve cilt bakım ürünleri üreticisi Sundial Brands şirketini alarak, hızlı büyüyen kişisel bakım ürünleri pazarında daha da genişlemeye hazırlanıyor.Dove sabunlarının ve Axe vücut spreyinin üreticisi anlaşmayı Pazartesi günü açıkladı ancak finansal şartlar hakkında bir bilgi vermedi.
New Jersey merkezli 26 yaşında bir şirket olan Sundial, SheaMoisture, Nubian Heritage ve Madam C.J. Walker gibi markaları üretiyor. Bu sene cirosunun 240 milyon USD (179,96 milyon Sterlin) olması bekleniyor.

Sundial Unilever içerisinde bağımsız bir birim olarak faaliyet gösterecek ve kurucusu Richelieu Dennis yönetiminde kalacak.

Sundial’ın satın alınmasıyla Unilever giderek daha hızlı büyüyen ve daha uluslar arası hale gelen kişisel bakım ürünleri pazarına olan odağını yoğunlaştırmış olacak.

Anlaşma bu sene başında Pukka Herbs, Tazo tea, Carver Korea güzellik ürünleri ve Mae Terra gıdanın sahibi, Kraft-Heinz’den gelen 143 milyon USD’lik devralma teklifini geri çeviren, Unilever’in satın alma faaliyetlerinin bir parçası olarak gerçekleşiyor.
 

Çeviren Gözde Meriç

© Thomson Reuters 2018 All rights reserved.

KozmetikEstetikWellnessBusiness
BÜLTENE ÜYE OL