×
Автор
Fibre2Fashion
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 мая 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

200 Marka Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrisinde İşçi Güvenliği İçin Uluslararası Anlaşmayı İmzaladı

Автор
Fibre2Fashion
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 мая 2023 г.

1 Eylül 2021'de yürürlüğe girmesinden bu yana iki yüz marka ve perakendeci, Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrisinde Sağlık ve Güvenlik Anlaşmasına imza attı. Bu markalar, Bangladeş'te yaklaşık 1.700 fabrikayı ve 1,8 milyon işçiyi kapsıyor. Hazır giyim markaları ile küresel sendikalar, IndustriALL Global Union ve UNI Global Union arasında yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma olan Uluslararası Anlaşma, 2013 yılında Bangladeş'te Yangın ve Bina Güvenliği Anlaşması olarak başladı.


200 marka Uluslararası Sağlık ve Güvenlik Anlaşması'nı imzaladı - Fibre2Fashion


Uluslararası Anlaşma Vakfı'nın İcra Direktörü Joris Oldenziel yaptığı açıklamada; "200 imza sahibine ulaştığımız için heyecan duyuyoruz ve Uluslararası Anlaşmaya katılan ve tekstil ve hazır giyim endüstrisinde işçi güvenliğine yönelik geniş çaplı taahhüdü gösteren artan sayıda marka ve perakendeciden ilham alıyoruz" dedi.

Anlaşma, bağımsız teftişler, iyileştirme ve eğitim programları yoluyla işçi güvenliğini teşvik ediyor ve işçilerin örgütlenme, güvenli olmayan işleri reddetme ve sağlık ve güvenlik endişelerini dile getirme haklarını tanıyor.

Açıklamada aynı zamanda "200 imza sahibine ulaştığımız bu dönemde, daha güvenli bir hazır giyim ve tekstil endüstrisi için birlikte çalışmak üzere daha fazla hazır giyim ve tekstil markasını Uluslararası Anlaşma ve Pakistan Anlaşması'nı imzalamaya teşvik ediyoruz" ifadesinin altı çizildi.
 

Copyright © 2023 Fibre2Fashion. All rights reserved.