×
Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
27 июл. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Bernard Arnault, Holdingi 'Uzun Vadeli Aile Kontrolü' İçin Yeniden Yapılandırıyor

Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
27 июл. 2022 г.

Şirket yaptığı açıklamada, LVMH başkanı Bernard Arnault'un aile holding şirketi Agache'nin yasal yapısını, uzun vadede LVMH üzerinde aile kontrolünü sağlamak için anonim ortaklığa değiştirdiğini ifade etti.


DRArnault yaptığı açıklamada, değişikliğin mevcut hissedarlığını etkilemediğini belirtti.

Yeni yasal düzenlemeye göre, aile holding şirketi, eşit olarak Arnault'un beş çocuğuna ait olacak Agache Commandite SAS tarafından kontrol edilecek.

Fransız piyasa kurumuna yapılan bir başvuru, Arnault ailesinin çeşitli tüzel kişiler aracılığıyla LVMH'nin %47,99'una ve lüks grupta %63,5 oy hakkına sahip olduğunu gösterdi.

LVMH'nin CEO'su ve başkanı olan 73 yaşındaki Arnault,satın almalar yoluyla inşa ettiği genişleyen lüks imparatorluğun halefini kamuoyuna açıklamadı.

LVMH tüzüğü, Nisan ayındaki yıllık hissedar toplantısında, CEO'nun maksimum yaşını 75'ten 80'e çıkarmak için değiştirildi.

Beş çocuğun tümü, grup markalarında üst düzey yönetim pozisyonlarında bulunuyor.

En büyükleri olan ilk evliliğinden çocukları 47 yaşındaki Delphine Arnault ve 45 yaşındaki Antoine Arnault grubun yönetim kurulunda yer alıyor.

30 yaşındaki Alexandre Arnault, Tiffany & Co.'da yönetici, 27 yaşındaki Frederic Arnault ise TAG Heuer'in CEO'su olarak görev yapıyor.

En gençleri olan 23 yaşındaki Jean Arnault, bir yıl önce gruba katıldı ve Louis Vuitton'un saat bölümünün pazarlama ve geliştirmesini yönetiyor.

 

© Thomson Reuters 2023 All rights reserved.