×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Burberry'nin Yeni CFO'su: Kate Ferry

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 мар. 2023 г.

Burberry'nin yeni bir Finans Direktörü var. Ancak, Birleşik Krallık lüks moda evinin, CFO ve Yönetici Müdür görevlerini üstlenecek olan Kate Ferry'yi bünyesine almak için yaz sonlarına kadar beklemesi gerekebilir.

Ferry, Finans ve İşletme Hizmetleri işlevlerinden sorumlu olarak "en geç Eylül 2023'ün başlarında" şirkete katılacak. Ayrıca Burberry'nin Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi üyesi olacak.

Ferry CEO Jonathan Akeroyd'a rapor verecek. Akeroyd, yöneticinin "lüks endüstrisi hakkında mükemmel bir anlayışla" şirket bünyesine katıldığını ifade ediyor.

Ferry şu anda finansal strateji ve yatırımcı ilişkilerini denetlediği ve son iki yılda şirketin daha geniş stratejik gelişimini desteklediği McLaren Group'ta çalışıyor. McLaren'den önce, 2017'den 2021'e kadar TalkTalk Telecom'un Grup CFO'suydu. Ayrıca aynı zamanda Greggs'in bağımsız, icrada görevli olmayan direktörü olarak görev alıyor.

Yönetici, şu anda Burberry'nin İşletme ve Finans Direktörü olarak görev alan Julie Brown'ın yerine geçecek. Geçtiğimiz Eylül ayında duyurulduğu üzere Brown, Burberry'de altı yılı aşkın bir süre geçirdikten sonra 1 Nisan'da Burberry'den ayrılıyor. Şu anda Burberry'de Kıdemli Başkan Yardımcısı, Finans ve Projeler Uzmanı olan Ian Brimicombe, 2 Nisan'dan itibaren Geçici CFO olarak göreve gelecek ve o tarihten itibaren Burberry'nin İcra Komitesine katılacak.

Akeroyd açıklamasında Ferry'nin halka açık pazarlar, iş dönüşümü ve geliştirme konusunda geniş deneyime sahip olduğunu, liderlik ekiplerine güçlü bir katkı sağlayacağını ve Burberry'nin gelişiminin bir sonraki aşamasını desteklemek için aralarına katılmasından heyecan duyduğunu belirtti.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.