×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Carlo Capasa'ya Göre Milano Moda Haftası "Neşeliydi"

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 мар. 2023 г.

Milano Moda Haftası sona erdi ve ilgili tüm tarafların dudaklarında bir gülümseme bıraktı. 21-27 Şubat tarihlerinde İtalyan moda başkentinde düzenlenen, 165 defile, tanıtım ve bağlantılı etkinlikler eşliğinde gerçekleştirilen buluşma, ziyaretçi sayısında güçlü bir büyüme kaydetti ve oldukça canlı bir havada geçti


Carlo Capasa - CNMI


Milano etkinliğinin sonunda FashionNetwork.com ile röportaj yapan İtalyan Moda Odası başkanı Carlo Capasa şunları söyledi: “İtalya'nın en büyük ikinci sektörü olan moda endüstrisinin dünyaya karşı çok güçlü bir imaj ortaya koyduğuna inanıyorum. Yoğun bir katılım, büyük bir enerji ve etkinlik ve şovlarla dolu bir programla heyecan verici bir hafta oldu. Çok mutluyum ve bence moda camiasına mensup herkes aynı şeyi hissediyor".

Capasa ayrıca moda haftası işi için Milano'ya gelen kişi sayısının, pandemi öncesine göre %20 daha fazla olduğunu ve müttefik sektörler için yalnızca bu hafta 70 milyon Euro'nun üzerinde bir gelir sağlandığını ve bu yıl için ön görünün 200 milyon Euro'nun üzerinde olduğunu ilave etti ve "2022'yi toplam %20 gelir artışıyla kapattıktan sonra tüm sektör büyüyor. Ve 2023 rakamları şimdiden olumlu. Böylesine tatmin edici bir performansı düşünmekten mutlu olmalı ve hem podyum cephesinde hem de üretim açısından gelecekte karşımıza çıkacakları dört gözle beklemeliyiz” dedi.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.