×
Автор
AFP
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
2 мар. 2022 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Cartier, ABD'deki Rakibi Tiffany'ye 'Haksız Rekabet' Davası Açtı

Автор
AFP
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
2 мар. 2022 г.

Mücevher şirketi Cartier Salı günü yaptığı açıklamada, ABD'li rakibi Tiffany & Co hakkında haksız rekabet gerekçesiyle New York mahkemesine şikayette bulunduğunu söyledi.


CartierAFP'ye gönderilen bir e-postada, Tiffany & Co'daki üst düzey yöneticilerin, eski bir çalışan aracılığıyla Cartier'in ABD'deki faaliyetleri hakkında "uygunsuz" bir şekilde bilgi almaya çalıştığı iddia edildi.

İsviçreli grup Richemont'a ait Cartier'den ayrılarak Tiffany'ye katılan bir eski çalışanın adı da yasal şikayette ifade ediliyor.

Açıklamada "Cartier, rakiplerinin ticari amaçlarını sürdürme hakkına tamamen saygı duyuyor" diye belirtildi.

Şikayette, bu durumda, Tiffany'nin ticari hırslarının, olağan iş akışı ile haksız rekabet arasındaki çizgiyi aştığı ifade edildi.

Geçtiğimiz yıl Fransız lüks devi LVMH tarafından satın alınan üst düzey mücevher üreticisi Tiffany, yapılan iddiayı şiddetle reddetti.

ABD'li firma açıklamasında, "Tiffany bu asılsız iddiaları resmen reddediyor ve kendisini güçlü bir şekilde savunmayı planlıyor" dedi.

 

Копирайт © 2023 AFP. Все права защищены. Любая информация даннного раздела защищена законом об интелектуальной собственности и не может быть скопирована, перепечатана, изменена, издана или использована в коммерческих целях.