×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 окт. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

CFDA'nın Başkanı Thom Browne Oldu

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 окт. 2022 г.

CFDA, Thom Browne'u yeni başkanı olarak atadı.


CFDA, Thom Browne'u başkanı olarak atadı - Thom Browne


1 Ocak'tan itibariyle Browne, Mayıs sonunda üç yıllık bir süreyi tamamlayan Tom Ford'un yerini alacak. Geçiş döneminde, Steven Kolb, CFDA'nın CEO'su olarak görev yapıyor ve 31 Aralık'a kadar bu görevine devam edecek.

Browne, Diane von Furstenberg, Stan Herman, Carolyne Roehm, Perry Ellis, Mary McFadden, Bill Blass, Herbert Kasper, Oscar de la Renta, Norman Norell ve Sydney Wragge gibi eski CFDA başkanlarına katılıyor.

Browne, "CFDA'nın başkanlığı görevini üstleneceğim için çok heyecanlıyım..." dedi. "Tom, Diane ve Stan'in olumlu ve önemli çalışmalarını sürdürmek için Steven ve CFDA ekibiyle birlikte çalışmanın büyük bir sorumluluk olduğuna inanıyorum. Ayrıca, son 20 yılda beni çok iyi destekleyen bir sektöre hizmet etmemin önemli olduğunu hissediyorum. Amerikalı bir tasarımcı olmaktan gurur duyuyorum… Amerikan tasarım evreninde bugün dünyanın gerçekten görmesi, tanıması ve gerçekten takdir etmesi gereken çok şey oluyor” diye ifade etti.

Browne, 2003 yılında erkek takım elbiseleri tasarlamaya başladı ve o zamandan bugüne eksiksiz erkek ve kadın hazır giyim koleksiyonları, ayakkabılar, aksesuarlar ve parfümlere doğru bir genişleme kaydetti. Browne, 2005'ten beri CFDA'nın üyesi, aynı zamanda organizasyonun Kabul Komitesinin eski bir üyesi ve CFDA/Vogue Moda Fonu için mevcut Seçim Komitesinde görev yapıyor.

2006, 2013 ve 2016 dahil olmak üzere üç kez CFDA'nın prestijli Yılın Erkek Giyim Tasarımcısı ödülünün sahibi oldu ve aynı zamanda 2005 CFDA/Vogue Moda Fonu ikincisi oldu.

Kolb açıklamasında: "Thom, hem başarılı hem de küresel moda topluluğu tarafından saygı duyulan bir Amerikan moda faaliyeti kurmak için gereken adımları anlıyor" dedi.

Sözlerini, "CFDA'nın her seviyesindeki üyelerimiz ve bir bütün olarak organizasyon, onun düşüncelerinden, fikirlerinden ve deneyimlerinden büyük ölçüde faydalanacak. Birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum" diye tamamladı.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.