×

CFDA'nın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı: Tom Ford

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 20 мар. 2019 г.
Время чтения
access_time 2 минут(-а,-ы)
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Söylentileri doğrulayan şekilde, Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi (CFDA) yeni yönetim kurulu başkanı olarak, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olmak üzere, Tom Ford'u getirdi. 


Ford CFDA yönetim kurulu başkanı görevine getirilen 11. İsim oldu Fotoğraf - Photo: CFDA


CFDA yaptığı açıklamada Ford'un Salı günü CFDA ofisinde yapılan toplantıda yönetim kurulu tarafından onaylandığını ifade etti. 

Ford'un atamasının resmileşmesi ile CFDA'nın güncel yönetim kurulu başkanı Diane von Furstenberg'in 13 yıllık görevlendirmesinin sona ermesini işaret ediyor.

CFDA'nın CEO'su Steven Kolb ile birlikte çalıştıkları süre içerisinde von Furstenberg new york sezonunun, Paris, Londra ve Milano ile rekabetçi bir sezon konumuna gelmesinde ki önemli isimlerden biri oldu. Ayrılışının ardından, von Furstenberg CFDA yönetim kurulunun bir üyesi olarak kalmaya devam edecek. 

Fors görevi devralırken, hem von Furstenberg'in başarısı hem de yeni sosyo-politik sorunların moda sektöründeki yoğun etkisi nedeniyle, beklentiler de oldukça yüksek. Özellikle hazırlanan son raporlar ve yapılan girişimler ile ortaya koyulduğu üzere sürdürülebilirlik ve çeşitlilik CFDA'nın ele almayı taahhüt ettiği konular arasında yer alıyor.

Ford'un göreve gelmesiyle birlikte öncelikli konu New York Fashion Week'in organize edilmesi olacak. 

Ford yönetim kurulu başkanlığına gelen 11. isim. Daha önceki yönetim kurulu başkanlarının isimleri ise şu şekilde: Stan Herman (von Furstenberg 2006'ı da Herman'ın yerine görevi devralmıştı), Sydney Wragge, Norman Norell, Oscar de la Renta, Herbert Kasper, Bill Blass, Mary McFadden, Perry Ellis and Carolyne Roehm.  

Ödül sahibi bir moda tasarımcısı olmasının yanı sıra Ford aynı zamanda film yönetmedi, senaris ve prodüktör olarak yeteneklerini başka alanlarda da ortaya koyuyor.

Kendi adını taşıyan lüks markası 2005 yılında lanse edildi ve erkek giyimin yanı sıra, kadın giyim, aksesuar, gözlük, güzellik, iç giyim ve saat gibi ürünler ortaya koyuyor. Kendi markasının dışında Ford daha önce Gucci Group kreatif direktörü olarak görev aldı ve 2004 yılına kadar Gucci ve Yves Saint Laurent moda evleri için tasarımlar yaptı.

Ford 2000 yılından beri CFDA'nın üyesi ve toplamda yedi adet CFDA Moda Ödülü kazandı. Bunlardan sonuncusu 2015 yılında kazandığı Yılın Erkek Giyim Tasarımcısı ödülü oldu.

Bu atama CFDA'nın CFDA 2019 Moda Ödüllleri'nin adaylarını ve onur ödülü alacak isimlerini açıklamaya hazırlandığı dönemde gerçekleşti. Ödül töreni 3 Haziran günü Brooklyn Museum'da gerçekleştirilecek.
 

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.