×

Chanel'den New York'ta Mısır Esintileri

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 5 дек. 2018 г.
Время чтения
access_time 2 минут(-а,-ы)
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Chanel bu sezon Mısır esintileriyle geliyor. Chanel, New York'taki Metropolitan Museum of Art içinde sergilenen Dendur Tapınağı'nda en son Métiers d’Art koleksiyonunu tanıttı.


Chanel - ChanelAslen Nil kıyısında yer alan tapınak, ilhamını en beklenmeyen şekillerde firavunların eşlerinden, Nübyeli prenseslerden, grafiti hiyerogliflerden ve Orta Krallık mücevherlerinden alan bu giysiler için ideal arka planı oluşturdu.
 
Pharrell Williams da altın rengi deri pantolonlar ve botlar, örgü tunik ve Tutankhamun'a yakışacak taşlı bir kolye ile podyumda yerini aldı. Kleopatra makyajı makyaj sanatçısı Lucia Pica tarafından uygulanmıştı.

İzleyiciler arasında Margot Robbie, Julianne Moore, Marion Cotillard, Sofia Coppola, Diane Kruger gibi nülü isimler ve birkaç yüz özel müşteri yer alıyordu.
 
Dendur 60'lı yıllarda Aswan barajının inşası ile yok olacakken, kurtarılmış ve Met içerisinde yeniden dikkatli bir şekilde oluşturulmuştu. Böylece izleyiciler olağanüstü piktogramlar ve simgeler arasında defilenin keyfini sürme olanağı yakaladı.
 
Karl Lagerfeld yaptığı açıklamada New York binalarında birçok kişinin farkına varmadığı Mısır tasarımları ve sanatının yer aldığını ifade etti.


Chanel - Chanel


 
Siyah ve yeşil tüylü bir elbise ile davete katılan Penelope Cruz fikirlerin ve kültürlerin etkileyici birleşiminin çok güzel olduğunu belirtti.
 
Firavunların süslü eteklikleri de parlak örgüler, kumaş madalyonlar, kareli metalik mini elbiseler ile bazı eteklerde yeniden canlandırılmıştı. Lagerfeld tüm bu konsepti NYC grafitileri, Mısır simgeleri, üçlü işaretler ve sayılar ile birleştirmeyi başarmıştı.
 
Chanel Amerika'yı 1931 yılında, Los Angeles'a giderken ziyaret etmiş ve burada yapımcı Samuel Goldwyn kendisini başrol oyuncusunun giysilerini tasarlaması için görevlendirmişti. 
 
Katharine Hepburn daha sonra Chanel'i aynı adı taşıyan bir Boradway müzikalinde 1969 yılında canlandırmıştı.
 
Defilede beyaz ve altın rengi, deri botlardan, şapkalara ve metal mücevherlere kadar her parçada karşımıza çıkıyordu.


Chanel - Chanel


 
Lagerfeld altının Mısırlılar için çok önemli olduğunu ancak botlarda muhteşem durmakla birlikte tayt için kullanıldığında ucuz gösterdiğini ifade etti.
 
Defile sonrasında davetlilerin tümü tamamen Amerikan bir dans partisine geçiş yaptı. Partide hot dog standları, burger noktaları ve gece klubü barları yer alıyordu. 
 
İlk Etiyopya kökenli Amerikalı şarkıcı Keela ve bir dans ekibi performans sergiledi.

Lagerfeld 85 yaşında olmasına rağmen halen moda gündemini belirlemeye devam ediyor, bu bağlamda Mısır ikonografisinin önümüzdeki yıl yeniden popüler olacağını da belirlemiş olduk.
 

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.