×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 мая 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Chanel'den Portakal Çiçeğine Adanan Bir Sergi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 мая 2023 г.

Geçtiğimiz yıl Fransız moda evi moda evinin sembolik çiçeği ve Chanel'in 1 numaralı güzellik serisinin ana maddesi olan kamelyayı keşfetmeye davet etti. Moda evi bu yılki sergisini ise portakal çiçeğine adadı.
 

Chanel herkesi portakal çiçeğini keşfetmeye davet ediyor - DR


Chanel, 1 Haziran'dan itibaren aynı adı taşıyan dernek ve Musée du Louvre tarafından düzenlenen 'Jardins, Jardin' etkinliğinin bir parçası olarak Paris'teki Jardins de la Tuileries'yi devralıyor.
 
200 metrekarelik bir bahçe şeklinde çiçekten parfüme giden yolu tanıtan sergi, ziyaretçileri Vallauris Golfe-Juan ile Le Bar-sur-Loup arasındaki Riviera'ya taşıyarak portakal çiçeği endüstrisini veya Chanel'in Grasse bölgesindeki en büyük parfüm fabrikası üreticisi Mul ailesiyle birlikte sürdürülebilirliğini garanti altına almak için organik olarak geliştirdiği Bigaradiers'i (Citrus aurantium) keşfetmelerini sağlayacak.

Chanel parfümlerinin parfüm tasarımcısı/yaratıcısı Olivier Polge sergi ile ilgili düşüncelerini "somut olmayan ve elle tutulamayan parfümün toprak ve çiçekler gibi somut, gerçek bir yerden gelmesi ve yüksek düzeyde zanaatkarlık içermesini oldukça ilgi çekici buluyorum" diye ifade etti.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.