×

Christian Dior’un yedi ciltlik hikayesi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 16 нояб. 2016 г.
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Christian Dior 70nci yılını yedi ciltlik bir antoloji yayınlayarak kutluyor. Her kitap 1947’den beri lüks markanın tasarımını yöneten yedi tasarımcıdan birine ithaf ediliyor (Christian Dior, Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons ve Maria Grazia Chiuri).
 

İlk cilt moda markasının ikonik modellerini ele alıyor - Christian Dior


Koleksiyon 2017 ve 2018 yıllarında yayıncı Assouline tarafından yayımlanacak. İlk cilt 500’den fazla sayfa içeriyor ve 'Dior by Christian Dior 1947-1957' adını taşıyor. Aralık ayı itibariyle Fransızca, İngilizce ve Çince olarak sunulacak.
 
Bu ciltte Laziz Hamani’nin fotoğrafları ile sunuluyor ve Christian Dior’un en önemli haute couture tasarımlarından seçme parçaları içeriyor. Moda tarihçisi Olivier Saillard’ın metni aralarında 1947’de tasarlanmış olan ünlü ‘Bar’ iki parçalı takımın da yer aldığı seçilen sekiz öğenin hikayesini anlatıyor.

Moda markası yayınladığı basın açıklamasında Olivier Saillard’ın metninin aynı zamanda Christian Dior’un ilham kaynakları, etkilendiği şeyler ve vizyonlarını da analiz ettiğini ifade etti.
 

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.