Coty Alibaba İşbirliği Sayesinde Çin'de Güçleniyor

ABD'li kozmetik grubu Coty, daha fazla Çinli müşteriye ulaşmak için, daha kişiselleştirilmiş ürün ve deneyimler sunmak üzere, Alibaba ile güçlerini birleştirdi. İşbirliği ile ABD'li kozmetik grubu (Calvin Klein, Gucci, OPI, vb.) ve Çinli e-ticaret devi Max Factor, Wella, Sebastian ve OPI gibi markaların ürünleri için, Çin'in önde gelen şehirlerinde alışveriş merkezleri içine interaktif otomatik dağıtma makineleri yerleştirecek.


Coty daha fazla Çinli müşteriye ulaşmayı istiyor - DR

Coty aynı zamanda Alibaba tarafından toplamam yerel tüketici verilerini kullanma olanağına sahip olacak ve Alibaba'ya ait Tmall e-ticaret tesisinin ürün inovasyon şubesi Tmall Innovation Center'ı kullanarak, Çin pazarı için özel ürünler geliştirecek.
 
30 Haziran'da sona eren 2017-18 mali yılında %22,8 artışla, Coty 9,39 milyar USD (8,0 milyar Euro) düzeyinde rekor bir gelir kaydetti. Grup ülkelere göre sonuçlarını açıklamadı ancak Coty markalarının bazılarının Tmall gibi alışveriş merkezlerinde bulunduğu Çin'in halen ABD'li güzellik ürünleri grubu için küçük bir pazar olduğu değerlendiriliyor. Tmall'da Coty tüm segmentlerinde (lüks, tüketici ve profesyonel ürünler) iki haneli büyüme kaydetti.
 

Çeviren Gözde Meriç

Copyright © 2019 FashionNetwork.com Tüm Hakları saklıdır

ParfümDağıtım
BÜLTENE ÜYE OL