×

Coty Çeyrek Dönem Satış Sonuçları

Автор
Reuters
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 22 авг. 2018 г.
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Güzellik ürünleri üreticisi Coty Inc'in çeyrek dönem satışları tahminlerin altında kaldı. Salı günü yapılan açıklamada satışların en büyük faaliyet alanı olan, tüketici güzellik ürünleri satışlarındaki kısa vadeli tedarik zinciri kesintilerinden kaynaklandığı belirtildi.


DRGrev, Rimmel, Max Factır ve CoverGirl gibi markaların satışlarını etkiledi. Şirketin CEO'su Camillo Pane yaptığı açıklamada etkinin zirve noktasının 2019'un ilk çeyreğinde görüleceğini ifade etti.

Şirket hisseleri düşük kapasitede açılış öncesi işlemlerde yüzde 4,8 düşüş kaydederek 11,80 USD'ye geriledi. Coty aynı zamanda CFO'su Patrice de Talhouët'nin de ayrıldığını açıkladı. Kıdemli başkan yardımcısı Ayesha Zafar, geçici CFO olarak görev alacak.

Tedarik zinciri kesintisi ile şirketin daha önceden açıkladığı portföylerini düzenleme planının, 2019'un ilk çeyreğinde işletme gelirinde bir miktar gerilemeye yol açması bekleniyor.
Şirketeatfolunabilir net kayıp 30 Haziran'dan sona eren çeyrekte bir önceki yıla göre, 304.8 milyon USD veya hisse başı 41 Sent'ten, 181,3 milyon USD veya hisse başı 24 Sent'e geriledi. Net gelir yaklaşık yüzde 3 yükselişle 2,30 milyar USD'ye ulaştı ancak analistlerin tahmini 2,32 milyar USD'nin gerisinde kaldı.

Tek seferlik öğeler hariç, Coty hisse başına 14 Sent kazanç sağlayarak analistlerin 13 Sent yönündeki ortalama tahminin üzerine çıktı (Thomson Reuters I/B/E/S).
 

© Thomson Reuters 2019 Все права защищены.