×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
11 янв. 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Coty: Lubomira Rochet Yönetim Kuruluna Katılıyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
11 янв. 2023 г.

Coty'nin ana hissedarlarından biri olan JAB Holding Company'ye ortak olarak katılmasından bir yıl sonra Lubomira Rochet, Burberry, Gucci gibi birçok markanın güzellik lisanslarının sahibi olan Amerikan kozmetik grubunun yönetim kuruluna katılıyor.


Lubomira Rochet - LinkedIn


Lubomira Rochet, 2014'ten 2021'e kadar küresel güzellik devi L'Oréal'in baş dijital sorumlusu ve yönetim kurulu üyesiydi. Onun liderliğinde şirketin e-ticaret oranı yükseldi ve yıllık ortalama %45'in üzerinde bir büyüme ile cironun %27'sini oluşturur hale geldi.

Dijital dönüşüm uzmanı olan Lubomira Rochet, kariyerine 2000 yılında Unesco'da danışman olarak başladıktan sonra 2003 yılında danışmanlık uzmanı CapGemini bünyesine katıldı. 2008'de Microsoft Fransa'da start-up programlarının başına geçti ve iki yıl sonra enel müdür olarak iş dönüşümüne odaklanan bir dijital ajans olan Valtech'e katıldı.

Coty'nin CEO'su Sue Y. Nabi, "Lubomira Rochet'yi yönetim kurulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Onun derin endüstri ve dijital dönüşüm deneyimi, Coty'nin çok kanallı yaklaşımı için paha biçilmez bir varlık olacak" dedi. Coty, 30 Eylül'de sona eren 2022/23 ilk çeyreğinde 1,39 milyar dolarlık satış bildirdi.
 
With the arrival of Lubomira Rochet, Coty's board now has 50% women out of twelve directors. The five-member executive committee, headed by Sue Y. Nabi, is already predominantly female.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.