×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 апр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Coty Yeni Gucci Parfümü Her Zamankinden Daha Çevreci Olduğunu Açıkladı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 апр. 2023 г.

Markalar yüksek düzeyde sürdürülebilirliğe sahip ürünler geliştirmeye odaklanmaya devam ederken, Coty yeni Gucci Eau de Parfum, Where My Heart Beats'in "%100 geri dönüştürülmüş karbon emisyonlarından elde edilen alkol kullanılarak üretilen, dünya çapında dağıtılan ilk parfüm" olduğunu duyurdu.


Coty/Gucci


Piyasaya yeni sürülen parfüm, Gucci'nin simya sanatından ilham alan The Alchemist's Garden koleksiyonundaki en son parfüm oldu.

Endüstriyel emisyonlardan karbonu yakalamak ve kaliteli parfümlerde kullanılmak üzere alkole dönüştürmek için Coty'nin ortağı LanzaTech'in yenilikçi CarbonSmart alkolüyle üretiliyor.

Güzellik devinin Bilim ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Dr. Shimei Fan yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu, sürdürülebilirliğin yenilikçiliğin nihai itici gücü olduğunu ortaya koyan ilham verici örneklerden biri. Bilimin ötesinde, endüstriyel emisyonları kaliteli parfümlerde kullanılabilecek kadar saf alkole dönüştürmenin sihirli bir yanı var."

Coty, LanzaTech bağlantısını iki yıl önce duyurmuştu ve Ocak 2022'de ilk kez dünya çapında dağıtılmak üzere bu teknoloji kullanılarak oluşturulan parfümlerin üretimine başlamıştı.

Ancak şimdiye kadar, bir kütle dengesi metodolojisi kullanarak parfümlerine karbon yakalanmış alkol kattı, yani geleneksel alkolle karbon yakalanmış alkolün karıştırıldığı bir sistem kullandı.

Ancak en son lansman için, karbon yakalanmış alkol tedarikini ayırdı ve böylece il kez %100 karbon yakalanmış alkol kullanılarak yapılan parfümü ortaya koydu.

Yaklaşım sayesinde, tipik olarak atmosfere salınacak olan karbon emisyonları, kaliteli parfümlerde kullanım için yeterince saf olan alkole geri dönüştürülüyor. İşlemin bir diğer avantajı da, daha az su kullanımına ihtiyaç duyması ve geleneksel alkol üretim yöntemlerine kıyasla tarım arazisine olan ihtiyacı azaltması.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.