×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
13 апр. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Cruise Koleksiyonu İçin Dior Sevilla'ya, Vuitton San Diego'ya Gidiyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
13 апр. 2022 г.

Bu bahar büyük markaların egzotik lokasyonlara yöneliyor. Dior, bir sonraki Cruise defilesini İspanya'nın Sevilla kentinde gerçekleştirecek, bir diğer LVMH markası Louis Vuitton ise cruise koleksiyonunu ABD'nin San Diego kentinde tanıtacak.


Sevilla, İspanya - DR


 
Vuitton, 12 Mayıs'ta gerçekleştireceği defile için Salk Enstitüsü'nü seçti. Dior ise 16 Haziran'da gerçekleştirilecek şovu için Sevilla'daki ikonik Plaza de España'yı seçti.
 
Moda endüstrisi pandemiden çıkışını sürdürürken birçok cesur isim de bu bağlamda harekete geçiyor. Pucci, yeni kreatif direktörü Camille Miceli'nin ilk koleksiyonunu 29 Mayıs Cuma günü Capri adasında tanıtacak. Balenciaga, bahar 2023 koleksiyonunu 21 Mayıs'ta New York'ta tanıtmayı planlıyor. Ve Max Mara ise 28 Haziran'da gerçekleştireceği bir sonraki resort defilesi için Lizbon'u seçti.

Dior yaptığı bir basın açıklamasında "Dior ile İspanya ve daha özel olarak Endülüs arasındaki bağlar 1950'lerde kuruldu ve o zamandan beri Mösyö Dior ve haleflerinin hayal ettiği hatırlatıcı isimler taşıyan silüetlere giden yolculuklarla güçlendi" ifadelerini kullandı.
 
Moda evi ayrıca "Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan 2023 cruise koleksiyonunun tanıtımı için Dior moda evi bu ilham verici ilişkiyi devam ettirerek, marka ve ülke arasındaki sarsılmaz dostluğu kutluyor" dedi. Dior, "Endülüs zanaatkarlığının ve kültürünün mükemmelliğini yerel sanatçı ve zanaatkarların yaratıcılığıyla sergilemeyi" içeren özel bir etkinliğin sözünü de verdi.
 
Vuitton'un Salk Enstitüsü'ne yaptığı yolculuk, moda evinin kreatif direktörü Nicolas Ghesquière'in seçkin modern mimari mekanlara olan düşkünlüğünün en son örneğini oluşturuyor. Güney Kaliforniya'da La Jolla'da bir uçurumun tepesinde yer alan Salk Enstitüsü, Uluslararası Tarzın en etkili mimarı Louis Khan'ın belki de en önemli eseridir. Estonya doğumlu Kahn, 1974'te öldüğünde Amerika'nın en büyük mimarı olarak kabul ediliyordu.
 
Önceki Vuitton defileleri, Bob Hope'un Palm Springs'teki uzay çağı evinde, Kyoto'daki Miho Müzesi'nde ve yakın zamanda ise Paris'in doğusunda yer alan üç kilometre uzunluğundaki Axe Majeur'da sergilendi.
 
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.