×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 июн. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Diesel'in Yeni Küresel CEO'su: Eraldo Poletto

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 июн. 2022 г.

İtalyan Diesel, markasının yönetiminde gerçekleşen büyük çaplı değişikliklerin sonucunda yeni küresel CEO'su olarak Eraldo Poletto'yu seçti.


Eraldo Poletto - Diesel


 
Bir OTB Group markası olan Diesel, üst yönetimin yeniden yapılandığını açıkladı. Eraldo Poletto'nun, markanın Global CEO'su olarak atandığı ifade edildi.
 
Poletto, sürpriz bir hamleyle, Aralık 2019'da Paris'te Balmain CEO'su olarak geçirdiği iki buçuk yılın ardından Diesel'e katılan Massimo Piombini'nin yerini aldı.

Dizel tarafından yapılan açıklamada Massimo Piombini'nin Kurucu ve Başkan Renzo Rosso ve Grubun Yönetim Kurulu tarafından kendisine verilen Diesel için strateji ve yeniden konumlandırma planı tasarlama görevini tamamlamasının ardından 1 Temmuz 2022'de görevi Eraldo Poletto'ya devredeceği ifade edildi.
 
Diesel, Martin Margiela, Marni ve Viktor & Rolf'u da kontrol eden ve aynı zamanda DSquared2'nin hazır giyim lisansına sahip olan Rosso yönetimindeki bir grup olan OTB dahilindeki en büyük markadır.
 
Poletto şu anda Kuzey Amerika için Dizel CEO'su olarak görev yapıyor ve bu nedenle şirket hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip. Yeni CEO, lüks ve perakende sektöründe 30 yıllık deneyime sahip ve kariyeri boyunca, Tapestry Group'a ait ayakkabı markası Stuart Weitzman'da CEO ve marka başkanlığı ve Salvatore Ferragamo ve Furla'da CEO dahil olmak üzere üst düzey görevlerde bulundu. Görevleri kapsamında markaların küresel büyümesine katkı sağladı.
 
Bağlantılı bir hamleyle, Donald Kohler, Poletto'nun yerine Kuzey Amerika için Diesel CEO'su olarak atandı. Tecrübeli bir yönetici olarak değerlendirilen Kohler, Burberry Americas'ın başkanı, America bölgesi CEO'su ve Ferragamo'da perakendeden sorumlu başkan ve Ann Taylor Group'un başkanı gibi kilit pozisyonlarda görev aldı.
 
Moda evi açıklamasında Diesel'in, Massimo Piombini'ye en içten teşekkürlerini sunduğunu ve şirketin kreatif direktör Glenn Martens'in Diesel'e katılmasından bu yana yaşadığı bu heyecan verici zamanlardan geçerken Eraldo Poletto ve Donald Kohler'a iyi şanslar dilediğini ifade etti.
 
 
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.