×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 апр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Dolce&Gabbana Bu Yaz Puglia'da

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 апр. 2023 г.

Geçen yaz Syracuse'dan sonra Dolce & Gabbana, özel tasarım koleksiyonunu tanıtmak için güney İtalya'daki başka bir simgesel destinasyonu seçti. İtalyan lüks markası bu kez Puglia bölgesinde, bembeyaz köyleri ve bin yıllık zeytin ağaçlarıyla tanınan Itria vadisinde mola veriyor. Moda evi 7-11 Temmuz tarihleri arasında Alta Moda ve Alta Sartoria koleksiyonlarının yanı sıra lüks mücevherlerinin yeni parçalarını görücüye çıkaracak.


Geçen Temmuz'da Syracuse'da tanıtılan bir Alta Moda görünümü - Dolce & Gabbana


Esas olarak markanın en zengin müşterilerini hedefleyen özel etkinliğin tam olarak nerede düzenleneceğini şimdilik belirtmeyen, Milanolu şirket "Murge platosunun en büyüleyici yerlerinden bazılarını" öne çıkardı. Kuzeyde Bari ve güneyde Brindisi arasında uzanan bu tarım bölgesi, sivri çatılı tipik yuvarlak taş ve badanalı binalar olan "trulli"ler ile kaplıdır ve son on yılda bölgenin en popüler turistik yerlerinden biri haline gelmiştir.

Dolce & Gabbana yaptıkları açıklamada: "Bu bölgeler, değerli yerel üretim ve sanatsal mirasla diyalog içinde, Domenico Dolce ve Stefano Gabbana'nın zanaatkarlığının ve yaratıcılığının meyvesi olan ve en otantik popüler gelenekle birleşen benzersiz tasarımların ortamı olacak" dedi. Bu tür bir tanıtım için, tasarımcı ikili genellikle öne çıkarmaktan hoşlandıkları yerel zanaatkarlarla çalşıyor.

Moda evi, Paris Haute Couture Haftası'nın karmaşasından ve kalabalığından uzakta kalan couture projesini on yıl önce, Temmuz 2012'de başlattı ve tanıtımlarını her seferinde Venedik, Capri, Palermo, Agrigento, Napoli, Portofino veya Floransa gibi bölgelerde İtalyan zanaatkarların bilgi birikimini ve geleneğini vurgulayan cömert koleksiyonlarla gerçekleştirdi. Temmuz 2014'te "Alta Moda" adlı kadın serisine erkek muadili "Alta Sartoria"yı ekledi.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.