×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 февр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Eurazeo İki Başkandan Oluşan Yeni Yönetim Kurulunu Duyurdu

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 февр. 2023 г.

Eurazeo, denetim kurulunun oybirliğiyle atanan ve iki başkandan (Christophe Bavière ve William Kadouch-Chassaing) ve Sophie Flak ve Olivier Millet'den oluşan yeni bir yönetim kurulu kurmaya karar verdiğini duyurdu.


Virginie Morgon. - Reuters


Yapılan basın açıklamasında grup, denetim kurulu ve Virginie Morgon'un ortaklaşa bir şekilde Morgon'un başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak istifa etmesine karar verdiklerini belirtti.

Eurazeo'nun kurumsal sekreteri Nicolas Huet ve orta büyüklükteki satın alma faaliyetinden sorumlu Marc Frappier de görev sürelerinin sonuna geldi. Frappier'nin, Nisan 2023'ün sonuna kadar görevinde kalacağı belirtiliyor.

Yönetim kurulundaki bu değişikliğin amacının "Eurazeo'nun üçüncü taraf varlık yönetimine yönelik gelişimini hızlandırmak, kaynak tahsis stratejisini optimize etmek ve müşterileri ve hissedarları için şirketin finansal ve finansal olmayan performansını iyileştirmeye devam etmek" olduğu ifade edildi.

Açıklamada, yönetim kurulu başkanı ve icra kurulu başkanı pozisyonlarının her yıl rotasyona tabi tutulacağı belirtildi. Yönetim kurulunun ilk başkanı Christophe Bavière, ilk genel müdür William Kadouch-Chassaing olacak.

Yatırım şirketinin portföyü, Amerikalı çok markalı spor giyim perakendecisi Bandier ile deri ürünleri ve seyahat aksesuarları markası Herschel'in yanı sıra erkek cilt bakımı markası Pangaea'yı içeriyor. Eurazeo, 530 şirketten oluşan bir portföye yatırım yapan üçüncü şahıslar adına 23,2 milyar Euro'yu da içeren 32,4 milyar Euro'luk çeşitlendirilmiş varlıkları yönettiğini beirtiyor.


Reuters ile

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.