×

Eurofragrance’ın yeni CEO’su: Laurent Mercier

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 17 янв. 2018 г.
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Parfüm tasarımı ve üretimi alanında uzman İspanyol şirket Eurofragrance yeni CEO’su olarak Laurent Mercier’yi seçti. Grubun yönetim kuruluna katılan Mercier, Eurofragrance’ın kurucularından olan ve 1990 yılında grubun kurulmasından beri bu görevi üstlenen Santiago Sabatés’in yerine geliyor. Bu açıklamayı takiben Sabatés Eurofragrance'ın yeni başkanı olarak, grubu yönetim kurullarında temsil edeceği yeni görevine başlayacak. Laurent Mercier - Eurofragance


Mercier grubun büyüme ve karlılığının yükseltilmesini hedefleyen, şirketin 2020 stratejik planını yönetmekten de sorumlu olacak.
 
Eurofragrance grubuna 2013 yılında global faaliyetler direktörü göreviyle katılan ve İspanyol şirketin çeşitlendirme stratejisini ve coğrafi büyümesini gerçekleştirmekten sorumlu olan Mercier, kariyerine Procter & Gamble’da başladı ve ardından 1992 yılında İsviçreli grup Givaudan’a pazarlama müdürü olarak katıldı. 2001 yılında ise sekiz yıl boyunca bünyesinde kaldığı Firmenich şirketine geçti.

Eurofragrance günümüzde altmış ülkede varlığını sürdürüyor ve Türkiye, Meksika, Dubai ve Singapur’da bağlı şirketler üzerinden faaliyet gösteriyor. 2016 yılında grup önceki yıla göre yüzde 9 yükseliş ile 68,8 milyon Euro düzeyinde bir ciro kaydetti. 
 

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.