×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
20 июл. 2022 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Fendi'den Eylül Ayında New York'ta Özel Defile

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
20 июл. 2022 г.

Tommy Hilfiger'ın New York podyumuna dönüşünün ardından, bu sonbaharda şehirde bir başka büyük olay daha gerçekleşecek. Fendi, 14 Eylül'e kadar sürecek New York Moda Haftası'nı 9 Eylül'de bir defile ile açacağını duyurdu.


Marka tarafından Instagram'da paylaşılan fotoğraf - Fendi

 
Gösteriyle ilgili henüz bir detay açıklanmadı. Fendi, Instagram sayfasında Linda Evangelista'nın gümüş renkli bir Baguette çanta taktığı bir kampanyayı gösteren bir fotoğraf ile kült çantanın 25. yıl dönümünü ve Kim Jones'un kadın giyim ve couturekreatif direktörü olarak iki yılını kutlayacağını belirtti.
 
Şirketin açıklamasına göre, Eylül ayında, LVMH'ye ait Romalı lüks moda evi, her zamanki gibi Milano Moda Haftası sırasında Kim Jones tarafından tasarlanan İlkbahar/Yaz 2023 kadın giyim koleksiyonunu tanıtacak.

Baguette çanta 1997 yılında aksesuar ve erkek hazır giyim koleksiyonlarının şu anki kreatif direktörü Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlandı. Uzun dikdörtgen şekli ve mini kayışı ile çanta modeli o zamanlar eksantrik olarak kabul edildi.

Ancak ünlüler arasında popüler olması sayesinde moda dünyasının ilk ilgi odağı haline gelen çantası olarak tarihe geçti. Ünlü çanta bir milyondan fazla kez satıldı ve o zamandan beri  tekrar tekrar yorumlandı. Şu anda da 2000'lere duyulan nostaljiden faydalanıyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.