×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
20 апр. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Fondation Louis Vuitton, Virgil Abloh Anısına “Coming of Age” Sergisini Açıyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
20 апр. 2022 г.

Fondation Louis Vuitton, 28 Kasım'da bir süredir mücadele ettiği kanser nedeniyle hayatını kaybeden tasarımcı Virgil Abloh'un sevgi dolu anısına ve onuruna ortaya koyulan “Yaşın Gelişi” sergisini Çarşamba günü tanıttı.


Fondation Louis Vuitton, Virgil Abloh'un anısına düzenlenen “Coming of Age”i tanıttı. - Facebook: The Fondation Louis Vuitton


27 Nisan 2022'ye kadar sürecek olan sergi, 2019'da Los Angeles, California'da küratörlüğünü Abloh'un üstlendiği orijinal “Coming of Age” sergisinin bir uzantısı olarak tasarlandı.

Little Big Man Gallery ile yaratıcı bir işbirliği içinde sunulan sergi, bir erkeğin deneyimlediği gençlik ve çocukluk kavramları, çeşitlilikler ve karmaşıklıklara (sınıf geçişleri, ırk, sosyal ekonomi, alt kültürler, izolasyon ve dostluk) odaklanıyor. Sergi, Paris, Pekin, Milano, New York, Münih, Tokyo ve Seul'e gitti.

Şimdi, Virgil'in dünyasının bu yeni fiziksel düzenlemesi ve bu dünyaya yönelik anma, sergi alanları, etkinlikler ve dijital aktivasyonları birleştirerek küresel ölçekte katılıma olanak sağlıyor. Abloh'un küratörlüğünü yaptığı orijinal sergiyi ve anlatı hikayesini yeniden gruplandırıyor, yeniden hayal ediyor ve biraz daha geniş bir konsepte taşıyor.

The Fondation Louis Vuitton, Instagram'da yaptığı açıklamada, "Ziyaretçinin sanatçılar, fotoğrafçılar, müzisyenler, yönetmenler ve animatörler gibi bir baş karaktere dönüştüğü, zamanına yatırım yapmış ve demir atmış bir tasarımcıyı kutlayan bu sergiyi keşfedin" dedi.

Abloh, Mart 2018'den ölümüne kadar Louis Vuitton'un erkek giyim kreatif direktörü ve lüks spor giyim markası Off-White'ın kurucusu olarak görev aldı ve halen modadaki en etkili tasarımcılardan biri olarak kabul edilmektedir.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.