×
Автор
Reuters
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 апр. 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Fransız Polisi Lüks Antitröst Soruşturmasında AB İle Birlikte Çalışıyor

Автор
Reuters
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 апр. 2023 г.

Bir polis sözcüsü yaptığı açıklamada, Fransız polisinin AB antitröst düzenleyicilerinin Avrupalı lüks şirketlerin olası ihlallerine yönelik soruşturmasıyla ilişkili olarak devam eden bir incelemenin parçası olduğunu belirtti.Gucci - Sonbahar-Kış 2023 - 2024 - Kadın Giyim - Milano - © ImaxTreeAvrupa Komisyonu yaptığı açıklamada, antitröst düzenleyicilerinin birden fazla AB ülkesinde moda sektöründeki şirketlere baskın düzenlediğini, ancak olaya karışan şirketlerin adının verilmediğini veya araştırdıkları potansiyel ihlallerin belirtilmediğini belirtti.

Reuters, Kering'in sahibi olduğu Gucci'nin Milano genel merkezinin soruşturma kapsamında İtalyan vergi polisi ve AB antitröst yetkilileri tarafından teftiş edildiğini bildirdi.

Kering, teftişi doğruladı ve Avrupa Komisyonu ile tam işbirliği içinde olduğunu söyledi.

Reuters'in yerel makamlarla işbirliği içinde yürütülecek olan AB teftişlerinde Fransız şirketlerinin de hedef alınıp alınmadığı sorusuna bir polis sözcüsü, "Devam eden bir soruşturma içindeyiz" yanıtını verdi ve ayrıntı vermeyi reddetti.

Adalet Bakanlığı yorum yapmaktan kaçındı.

Fransa, dünyanın en büyük lüks eşya grubu Louis Vuitton'un sahibi LVMH'ye ve Kering, Hermes ve Chanel gibi sektörün en tanınmış isimlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.
 

© Thomson Reuters 2023 Все права защищены.