×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 апр. 2023 г.
Время чтения
3 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Fransa Moda Federasyonu Temmuz 2024 Couture Sezonunun Tarihini İleriye Atıyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 апр. 2023 г.

Fransız modasının yönetim organı Federation de la Haute Couture et de la Mode, Paris 2024 Olimpiyatları olası bir çakışmayı önlemek için gelecek yılın yaz haute couture haftasının tarihlerini ileri almaya karar verdi.FHCM İcra Başkanı Pascal Morand - LinkedIn


Sonuç olarak, haute couture sezonu bir hafta ileriye alınacak ve 24 Haziran Pazartesi ile 27 Haziran 2024 Perşembe tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Böylece 26 Temmuz Cuma ile 11 Ağustos Pazar tarihleri arasında Fransa'nın başkentinde gerçekleştirilecek Paris Olimpiyatları'ndan önce yeterli bir zaman kalmış olacak.

Federasyon başkanı Pascal Morand, "Olimpiyat oyunları ve Paris Moda Haftaları, uluslararası öneme sahip iki büyük etkinlik ve Paris için benzersiz fırsatlardır" dedi.

Podyum sezonu ve küresel spor etkinliği arasında dört hafta süre ayırmaya ihtiyaç vardı çünkü Paris'teki büyük podyum gösterilerinin birçoğu tarihi şehir merkezinde sahneleniyor ve seyirci tribünleri oluşturmak ve bunları yeniden sökmek için uzun bir zaman gerekiyor. Olimpiyat oyunları da yine bu lokasyonlarda gerçekleştirilecek. Örneğin, Chanel tarafından podyum gösterileri için sıklıkla kullanılan Grand Palais, eskrim ve tekvando maçları için kullanılacak.
 
Morand ayrıca “Kültür Bakanlığı, bizim inisiyatifimizle, ilgili tüm taraflar, Paris Belediye Meclisi, Emniyet Müdürlüğü, Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi ve büyük spor etkinliklerinin organizasyonu için bakanlıklar temsilcisi arasında şimdiden iyi giden bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdik ve en iyi işbirliğini sağlamak için düzenli toplantılar yapacağız" dedi.
 
Dünyanın en çok ziyaret edilen şehri olan Paris, 600.000 seyircinin beklenen katılımıyla tüm Olimpiyat Oyunlarının şimdiye kadarki en büyük açılış törenini planlıyor. Genellikle bir stadyumda düzenlenen geleneksel açılış törenlerinden farklı olarak Paris, Seine'nin alt ve üst rıhtımlarında konuklarla 6 kilometrelik bir rota üzerinde açılış yapacak. Tüm oyunlar boyunca yaklaşık iki milyon insanın Paris'e çekilmesi bekleniyor.
 
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, geçtiğimiz yıl Stade de France'da oynanan Şampiyonlar Ligi finalindeki kalabalık kaosun ardından ağır eleştiriler için geldikten sonra, güvenliğin özellikle yüksek alarm durumuna geçmesi bekleniyor. Olimpiyatların 17 günü boyunca yaklaşık 30.000 polis ve jandarma görev yapacak. Ayrıca, tüm İçişleri personelinin maçlar sırasında izin alması yasaklanacak.
 
Ayrıca şehir, 28 Ağustos'ta başlayıp 8 Eylül'de sona erecek olan ve 12 gün boyunca 4.400 sporcuyu bir araya getirecek olan 2024 Paralimpik Oyunlarına da ev sahipliği yapacak.
 
Federasyon ayrıca önümüzdeki yıl Işık Şehri'nde gerçekleştirilecek altı moda sezonunun tarihlerini açıkladı: erkek giyim, kadın hazır giyim ve couture için ikişer sezon.
 
Paris Erkek Moda Haftaları 16 Ocak Salı ile 21 Ocak Pazar günleri ve 18 Haziran Salı ile 23 Haziran Pazar tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Haute couture sezonları 22 Ocak Pazartesi ile 25 Ocak Perşembe; 24 Haziran Pazartesi ile 27 Haziran Perşembe tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kadın hazır giyim sezonları ise 26 Şubat Pazartesi ile 5 Mart Salı ve 23 Eylül Pazartesi ve 1 Ekim Salı tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
Oyunların ve podyum şovlarının başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.