×

Giorgio Armani’den yeni bir ustalık dersi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 17 янв. 2018 г.
Время чтения
access_time 2 минут(-а,-ы)
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Geçtiğimiz hafta Milano’da dondurucu bir Pazartesi sabahında, moda dünyası Giorgio Armani’nin sonbahar 2018 koleksiyonuna tanıklık etmek için şehrin güneyine indi ve terzilikte bir ustalık dersi aldı.

 

Giorgio Armani’den yeni özgür ve basit bir şıklık


Her bir görünüm Armani DNA’sının sözlerin yeterli olmadığı lükslüğü ve kontrollü canlılığı ile yüklüydü. Armani’nin benzersiz renksiz paletinden üretilen bu koleksiyon, grinin 40 tonundan oluşuyordu.
 
Bu koleksiyon 83 yaşındaki tasarımcının halen yeni bir çığır açmayı sürdürdüğünün göstergesi oldu. Bu bağlamda Emporio Armani şovunu büyük bir gala etkinliği ile yurtdışında nereye taşıyacağı merak konusu oldu ancak, şu an için moda evi etkinliğin konumunu doğrulamadı.

En önemlisi Armani’nin muhteşem yeni ceketlerdeki kesimleriydi; sekiz düğmeli pötikare ancak kısaltılmış versiyonlar veya ideal gevşek kruvaze takımlar ya da hemen bilek üzerinde biten kademeli pantolonu ile eşitsiz kadife takımlar izleyenleri büyüledi. Parçaların çoğu Teatro Armani’nin, ünlü Japon mimar Tadao Ando tarafından tasarlanan soluk renkli arka kapısı gibi, gri tonlarında üretilmişti.
 
Bunların yanı sıra yelekler, haki kargo pantolonlar, montlar, örülmüş deriden yürüyüş botları ve deriden çukurlu model tote çantalar ayrıca göze çarptığı koleksiyonunu Armani özgür ve kibar bir şıklık olarak adlandırıyordu.
 
Moda evinin yeni defilesi ise bu hafta Paris’te gerçekleştireceği Armani Privé haute couture defilesi olacak. Daha sonra ise ilkbaharda Emporio etkinliği ile karşımıza çıkacak olan moda liderinin global imparatorluğunun etkisi sürmeye devam edecek.

 
 
 

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.