×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
2 нояб. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Gucci Itaewon Trajedisinin Ardından Seul Şovunu İptal Etti

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
2 нояб. 2022 г.

Gucci, gençlerin gece hayatı bölgesi olan Itaewon'da gerçekleştirilen Cadılar Bayramı'nı kutlaması sırasında meydana gelen facianın ardından Güney Kore'nin başkenti Seul'de planladığı şovunu iptal etti.


Defile aslen Mayıs ayında İtalya'da sahnelendi, Seul için de güncellenmiş bir versiyonu planlanmıştı - GucciBölgede cumartesi gecesi kalabalığın artması ve kalabalıkta sıkışan kişilerin kaçacak yerinin olmaması nedeniyle ezilmesi sonucunda 150'den fazla kişi hayatını kaybetti sonra çok sayıda kişi de yaralandı.

Ölenler arasında, çoğu 20'li yaşlarında olan bölgenin yerlileri ve turistler bulunuyordu, aktör Lee Jihan da hayatını kaybedenler arasında yer alıyor.

Gucci, Salı günü Gyeongbokgung Sarayı'nda 500 kişilik bir seyirci önünde gerçekleşecek etkinlikle beş ay önce İtalya'da sunduğu Cosmogonie gösterisinin güncellenmiş bir versiyonunu Seul'e getirmeyi planlıyordu.

Gucci'nin kreatif direktörü Alesaandro Michele için ülkede gerçekleştireceği ilk gösteri, Güney Kore cumhurbaşkanının bir haftalık ulusal yas ilan etmesinin ardından iptal edildi.

Gucci yaptığı açıklamada, “Seul, Itaewon'daki trajik olayda hayatını kaybeden veya yaralananlar için kalplerimiz kederle dolu. Ulusal yas dönemi dolayısıyla ve Kore Kültürel Miras İdaresi ile uyumlu olarak, Gucci planlanan etkinliğe devam etmeyecektir" diye ifade etti.

Markalar, çok sayıda lükse aç tüketicisi nedeniyle giderek artan bir şekilde Güney Kore'yi önemli bir pazar olarak hedefliyor. Son dönemlerdeki sonuç raporları, devam eden Covid pandemisi kısıtlamalarının satışlarda düşüşe neden olduğu Çin'e kıyasla, bu pazarın Asya'da parlak bir nokta olduğunu gösteriyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.