×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

H&M Group Satışları Son Çeyrekte %12 Yükseldi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 мар. 2023 г.

​H&M Group, geçici 1. Çeyrek satış raporunu Çarşamba günü yayınladı ve Şubat ayına kadar olan üç aylık dönemde satışların sağlıklı bir şekilde %12 artarak 54,9 milyar SEK'e (4,3 milyar €/4,9 milyar £/5,2 milyar $) yükseldiğini söyledi.


H&MBu, dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi için enflasyon karşısında elde ettiği iyi bir sonuç oldu.

Kuşkusuz yerel para birimlerinde artış sadece %3 iken, Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna hariç toplamda %16, yerel para birimlerinde ise %7 artış gerçekleşti.

Dünyanın en büyük moda perakendecisi Inditex ile aynı gün yola çıkan şirket, cari çeyrek satışlarının şu ana kadar %13,5 ve geçen yılki satışların %17,5 arttığını belirtti.

Ancak analistlerin, ortaya koyulan %12 yerine %11'lik bir artış beklediği ve H&M'in son dönemlerde büyük zorluklarla karşı karşıya kaldığı göz önüne alındığında, rakamların net ilerleme işaretleri gösterdiği kaydedildi.

Şirketin karşılaştığı zoruluklar arasında, ürünlerini yakın lokasyonlaran tedarik eden Inditex ile karşılaştırıldığında, nakliye maliyetlerindeki artışlar yer alıyor. Ve şirket, hepsini tüketicilere yansıtmak yerine bu maliyetlerin bir kısmını üstlendi.

Cos, Arket, Monki ve Weekday zincirlerinin de sahibi olan H&M'de her zaman olduğu gibi, şirket rakamlarıyla birlikte ayrıntılı bir açıklamada bulunmada. Daha fazla bilgi almak için üç aylık tam raporlarının yayınlanacağı bu ayın sonuna kadar beklememiz gerekecek.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.