×

H&M'in 3. Çeyrek Satışları Tahminlerin Üzerinde

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 19 сент. 2018 г.
Время чтения
access_time 2 минут(-а,-ы)
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

H&M son dönemlerde sürekli hayal kırıklığı doğuran sonuçlar ortaya koyuyordu. Ancak İsveçli moda satış devi en son çeyrekte, beklenenin üzerinde gerçekleşen yerel para birimindeki satışlar ile mali yılın üçüncü çeyreğinde şirketin şansının döndüğünü ifade etti.


Reuters


KDV dahil yerel para biriminde satışlar Haziran-Ağustos döneminde bir önceki yıla göre %4 artış kaydetti. Analistlerin beklentisi ise %2'den düşüktü.

Bu durum şirketin önemli pazarlarında özellikle Haziran, Temmuz aylarında ve Ağustos'un bir döneminde süren aşırı sıcak havaların satışlarda düşüşe neden olduğunu ifade etmesi nedeniyle ayrıca ilgi çekici oldu.

H&M satışları KDV hariç olarak %9 artış kaydederek 55,8 milyar İsveç Kronu'na (5,7 milyar Sterlin) yükseldi. Yerel para biriminde satışlar da tahminlerin üzerinde kaydedildi.

Şirketin açıklamasına göre sektördeki önemli değişikliklere karşılık vermek için sürdürdüğü dönüşüm dereceli olarak satış gelişimini artırdı ve üçüncü çeyrekte pazarlarının çoğunda pazar payını yükseltti.

Bununla birlikte grubun ABD, Fransa, İtalya ve Belçika gibi önemli pazarlarında üçüncü çeyrek satışları ilkbaharda yeni lojistik sistemlerinin kurulması sırasında meydana gelen sorunlardan önemli düzeyde etkilendi. 

Grup daha hızlı ve verimli bir tedarik zinciri ile mağaza ve çevrimiçi platform arasında sürekli entegrasyon sağlamak üzere tasarlanan yeni lojistik sistemler hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Şirketin 31 Ağustos'a kadar olan dönem için dokuz aylık raporunu yayınlayacağı 27 Eylül tarihinde daha fazla bilgi edineceğimizi tahmin ediyoruz.

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.