×
Автор
Fibre2Fashion
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 апр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Hermes Fransa'da Sürdürülebilir Deri Ürünleri Atölyesi Açtı

Автор
Fibre2Fashion
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 апр. 2023 г.

Lüks moda evi Hermes, Fransa'nın Louviers şehrinde yeni bir deri eşya atölyesi açarak 280 kişiye iş olanağı yarattı ve sürdürülebilir istihdam yaratma ve zanaatkarlık bilgi birikimine olan bağlılığını daha da güçlendirdi. Moda evinin Normandiya'daki ikinci deri ürünleri merkezi olan Maroquinerie de Louviers, deri işçisi, saraç ve yönetim, lojistik ve insan kaynakları da dahil olmak üzere diğer personeli içeren 260 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.


Libre2Fashion


Atölyede zanaatkarlar çanta, küçük deri eşyalar, eyer ve dizgin üretimi yapacak.

Lübnanlı Fransız mimar Lina Ghotmeh tarafından tasarlanan 6.200 metrekarelik atölye, zanaatkarlar için eşsiz bir alan ortaya koyuyor. Şirket yaptığı bir basın açıklamasında, binanın Fransız E4C2 etiketini kazanan ilk endüstriyel bina olduğunu ve Louviers'den 70 kilometre uzakta üretilen 500.000'den fazla tuğla kullanılarak bir terk edilmiş sanayi bölgesine inşa edildiğini ifade etti.

Hermes'in işe alım ve eğitim stratejisi, Pole emploi istihdam servisi, Greta de l'Eure yetişkin eğitim servisi, Brionne'deki Lycee Augustin-Boismard lisesi ve Haras national du Pin'i içeren yerel kuruluşlarla yakın işbirliğine odaklanacak.

2022'de açılan Louviers Ecole Hermes des savoir-faire, zanaatkarlara çok yönlülüklerini geliştirmelerini sağlamak üzere kesme ve masa işleri üzerine eğitim sağlıyor. Hermes'in faaliyetlerinden en eskisi olan saraçlık, tesisin merkezinde yer alıyor.

Binanın konumu, doğal ışığı ve havalandırmayı en üst düzeye çıkararak yapay aydınlatma, ısıtma ve iklimlendirme ihtiyacını azaltıyor. Enerji ihtiyacı, jeotermal enerji sağlayan 150 metre derinliğe yerleştirilmiş olan 13 sonda ve atölyenin enerji özerkliğini sağlayan 2.300 metrekarenin üzerinde güneş paneli ile karşılanıyor.

Belçikalı peyzaj mimarı Erik Dhont tarafından tasarlanan dalgalı bahçeler, yerel biyolojik çeşitliliği koruyor, tesisin orijinal ağaçlarının çoğunu korunuyor ve yağmur suyunu toplayıp su tablasına yönlendiren bir sistem içeriyor. Atölye, Hermes'in çevresel performans, bölgesel kalkınma ve sosyal açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığının mükemmel bir örneğini oluşturuyor.
 

Copyright © 2023 Fibre2Fashion. All rights reserved.