×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 мая 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Jil Sander Luca Lo Curzio'yu CEO Olarak Atadı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 мая 2023 г.

Artık, Jil Sander'in yeni bir CEO'su var. 2021'den beri Diesel, Marni, Maison Margiela, Viktor & Rolf'un sahibi OTB grubuna ait olan Alman marka, yeni CEO olarak Luca Lo Curzio'yu seçti. Yönetici, 2016'dan beri üst düzey erkek giyim markası Ermenegildo Zegna'yı üreten Piedmontese tekstil grubu için çalışıyor ve lüks sektöründe deneyimli bir yönetici.
 

Luca Lo Curzio - Jil Sander


Jil Sander yaptığı açıklamada, yöneticinin 1 Haziran itibariyle göreve başlayacağını ve Renzo Rosso'ya ait moda grubunun genel müdürü Ubaldo Minelli'ye rapor vereceğini duyurdu. 2017'nin sonundan beri OTB'nin başında bulunan Minelli, 2021'de moda evinin devralınmasının ardından Jil Sander'ın da başına geçti. Artık, bu rolünü üstlenecek bir halefi var.
 
Minelli açıklamasında "Jil Sander, gelişme potansiyeli çok yüksek bir marka. Kapsamlı uluslararası deneyime sahip bir yönetici olan Luca Lo Curzio'nun şirkete yeni bir büyüme yolunda rehberlik edebileceğinden eminim" dedi.

Roma La Sapienza Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Jil Sander'in yeni yöneticisi, kariyerine L'Oreal'de ürün müdürü olarak başladı. Daha sonra pazarlama müdürü olarak Danone'nin içecek bölümüne geçti.
 
2007 yılında, danışmanlık firması Bain & Company'ye katıldı ardından beş yıl sonra güneş gözlüğü ve lüks perakende segmenti için küresel pazarlamayı yönettiği gözlük devi Luxottica bünyesine geçti. 2016 yılında Ermenegildo Zegna'ya pazarlama ve dijital direktör olarak katıldı ve 2020'den itibaren Kuzey Amerika bölgesi başkanı olarak görevi devraldı.

Tam zamanlı bir yöneticiyle Jil Sander'in genişlemesini daha da hızlandırması bekleniyor. OTB şemsiyesi altındaki ilk tam yılını 2022'de tamamlayan Alman markanın stilini 2017'den beri, yaratıcı ikilisi Lucie ve Luke Meier yönetiyor. Markanın kreatif yönünün devralınmasından beri satışlar 2021 yılına kıyasla %61 artış kaydetti. Grup satış rakamlarını açıklamadı, ancak moda evinin geçtiğimiz yıl toplam 1,74 milyar Euro'luk (+%14) satışa ulaşan OTB'nin büyümesine önemli bir katkısı olduğu belirtildi.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.