×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 июн. 2020 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Kering'den Irkçılığa Karşı Duruş

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 июн. 2020 г.

Dünyanın en büyük lüks gruplarından biri olan Kering, NAACP'ye ve Campaign Zero'ya katkıda bulunarak ırkçılıkla mücadele konusunda finansal taahhütte bulundu.


Kering yaptığı bağışları sosyal medya üzerinden duyurdu - Instagram - Instagram


 
Kering'in bu duyurusu, birden fazla Amerikan şehrinde on binlerce insanın katıldığı sekiz gün ve gecedir devam eden protestoların ardından geldi. Protestolar, George Floyd'un, Minneapolis'te gözaltına alınmadan önce bir polis memurunun dokuz dakikadan fazla bir süre boynuna diziyle bastırmasının ardından hayatını kaybetmesiyle başladı.
 
Kering açıklamasında Kering ve tüm markalarının ırkçılığa karşı durduğunu ve Amerika'da eşitlik savaşında çok fazla siyahi hayatın kaybedildiğini ifade etti.
 Bu duruma sessiz kalmayacaklarının da altını çizdi.

Paris merkezli lüks holding açıklamasında tüm markaları adına Kering'in ABD'de ırkçılık temelli ayrımcılığı ortadan kaldırmak için savaşan NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) ve ABD'de polis şiddetinin azaltılmasını hedefleyen Campaign Zero organizasyonuna bağış yaptığını belirtti.
 
Geçtiğimiz haftasonu protestolarda birçok lüks marka yağmacıların hedefi oldu. Gucci mağazaları, Chanel ve Hermes mağazaları gibi mağazalar New York Soho'da ve Los Angeles Beverly Hills'de lüks mağaza caddelerinin yağmalanmasından etkilendi. 
 
Kering'in sahip olduğu markalar arasında Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen, Brioni, Boucheron, Pomellato, Dodo, Qeelin, Ulysse Nardin, Girard-Perregaux ve Kering Eyewear yer alıyor.
 
Fransız grup, markaların her birinin kelimelerin yeterli olmadığını onayladığını ve ABD'de Afrika kökenli vatandaşlara karşı uygulanan ırkçılık ve polis şiddetine karşı savaşmaya odaklanan kuruluşlara katkıda bulunmayı istediğini belirtti.
 
Kering saygı, eşitlik ve adaletin geliştirilmesine yönelik girişimler ve dahili programlar geliştirmeye devam ettiğinin ve bunun bir yolculuk olduğunu ve bu konuda çalışmayı taahhüt ettiğinin de altını çizdi.
 
Paris Borsa'sında kayıtlı bulunan Kering'in 2019 yılı sonunda 38.000 çalışanı vardı ve aynı yıl için 15,9 milyar Euro küresel gelir kaydetti.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.