×
Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 апр. 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

L'Oreal 1. Çeyrek Satışlarında %13 Yükseliş

Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 апр. 2023 г.

L'Oreal, ABD ve Avrupa'daki güçlü ticaret sayesinde üç aylık satışlarda %13'lük bir artış bildirdi. Çin'deki Covid-19 kısıtlamalarının sona ermesinden ise henüz fayda görmediğini ifade etti.


L'Oreal


Maybelline'den Lancome'a uzanan markaların satışını yapan Fransız kozmetik grubunun satışları, Mart ayının sonuna kadarki ilk üç ayda 10,38 milyar Euro'ya (11,37 milyar USD) ulaştı.

Organik bazda %13'lük artış, Barclays tarafından aktarılan bir fikir birliği tahminine göre analistlerin %8,1'lik büyüme beklentilerini aştı.

Avrupa ve Kuzey Amerika'daki satışlar sırasıyla %16 ve %16,6 artış kaydetti; şirket, pazarın üst sıralarına taşınan tüketici ürünleri ve CeraVe cilt bakımı ürünlerinin satışını yapan dermatolojik güzellik bölümünden güçlü bir performans elde etti.

Tüketici talebi ve mağaza trafiğinin Şubat ayından itibaren yeniden başladığı Çin'de şirket düşük stoklar nedeniyle lüks satışlarının sabit kaldığını söyledi.

Bu ayın başlarında L'Oreal, Çin de dahil olmak üzere uluslararası genişleme amacıyla bugüne kadarki en büyük marka satın alımı olan 2,53 milyar dolarlık bir işletme değeri karşılığında Avustralyalı lüks marka Aesop'u satın almayı kabul etti.
 

© Thomson Reuters 2023 All rights reserved.