×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
7 июн. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

L'Oréal, ABD'li Biyoteknoloji Şirketi Debut'a Yatırım Yaptı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
7 июн. 2023 г.

Küresel güzellik devi L'Oréal, sentetik biyoloji uzmanı ABD'li biyoteknoloji şirketi Debut'un azınlık hissesini satın aldı. Yenilikçi start-up'larda azınlık hisselerinin satın alınmasına odaklanan Bold (L'Oréal Development için Ticari Fırsatları) risk sermayesi fonu aracılığıyla gerçekleştirilen bu operasyonun değeri açıklanmadı.


L'Oréal, ABD'li biyoteknoloji şirketi Debut'a yatırım yaptı - Billy Economou du BE Studios, et Ariba Alvi de l'entreprise Debut


Debut'un merkezi, San Diego, California'da bulunuyor ve sözde hücre içermeyen bir yaklaşım kullanarak yenilikçi içeriklerin üretiminde uzmanlaşıyor. Antioksidan, yaşlanma karşıtı özellikleriyle bilinen doğal boyalar gibi tek başına fermantasyonla üretilemeyen karmaşık doğal bileşenlerin üretilmesini mümkün kıldığı bildirilen bir yöntem kullanıyor. Üretim karmaşıklığını azaltan ve ürün çıktı hacimlerini artıran bu sentetik biyoloji dalı, altı hafta içinde yeni bileşenler geliştirilmesine olanak sağlıyor.

L'Oréal'de araştırma, yenilik ve teknolojiden sorumlu CEO yardımcısı Barbara Lavernos yaptığı açıklamada "Debut, güzellik dünyasının temel zorluklarından biri  olan yalnızca geleneksel üretime güvenmenin getirdiği kaynak yoğunluğu ve çevresel etki olmadan inovasyonu sürdürmeye odaklanıyor. Hücresiz biyoüretim bilim kurgu değil, şu an halihazırda gerçekleştiriliyor" dedi ve Debut ile bu teknolojiye yatırım yapan ilk güzellik şirketi olmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade etti.

Nisan ayında L'Oréal, yine Bold aracılığıyla, Güneydoğu Asya ve Hindistan'da start-up geliştirmeyi destekleyen bir risk sermayesi şirketi olan DSG Consumer Partners IV'e yatırım yaptı.

İlk çeyrekte L'Oréal, bir önceki yılın aynı dönemine göre %14,6'lık bir artışa denk gelen 10,38 milyar Euro'luk bir gelir kaydetti.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.