×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 февр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Lacoste Kreatif Yönetimini Pelagia Kolotouros'a Emanet Ediyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 февр. 2023 г.

Louise Trotter'ın markayla dört yıl çalıştıktan sonra yılın başında ayrılmasının ardından Lacoste, daha kollektif bir yaklaşımı teşvik etmekten sorumlu olacak yeni bir kreatif direktörün gelişini duyurdu. Pelagia Kolotouros, Yeezy, The North Face ve Adidas'ta çalıştıktan sonra timsah logolu markanın bünyesine katılıyor. Tasarımcı ilk çıkışını 2008'de Theory'de yaptı, ardından 2013'te Calvin Klein'ın erkek tasarım direktörlüğüne atandı.


Pelagia Kolotouros - Cyril Masson/ Lacoste


Yöneticinin Adidas'taki deneyimi, Lacoste'un yeni yaratıcı vizyonuyla aynı çizgide yer alıyor.

New York'taki Parsons Tasarım Okulu'ndan mezun olan tasarımcı, Pharrell Williams ve Ivy Park ekibi (Beyoncé'nin koleksiyonu) ile işbirlikleri üzerinde çalıştı. Çalışmaları tüm ürün kategorilerini kapsıyordu.

Lacoste'un kreatif stüdyosunun başkanı olarak görevi, vizyonunu koleksiyonlara taşımak ve aynı zamanda "markanın yaratıcı ekipleri ile birlikte Lacoste dahilindeki yaratıcı topluluklar ve kolektifler arasındaki işbirliğini denetlemek" olacak.

Lacoste'un genel müdür yardımcısı Catherine Spindler yaptığı açıklamada, "Pelagia Kolotouros'u şirketimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Onun gelişi, sanatsal yaklaşımımızı yenilediğimiz ve markamızın yaratıcılığını ve çekiciliğini daha da ileri götürdüğümüz bir zamanda geldi" dedi. 

Tasarımcının kanıtlanmış ve benzersiz etkiye sahip işbirlikleri geliştirme konusundaki tanınmış uzmanlığı, parçaları ikonik bir statüye yükseltmek için yaratıcı modelleri yeniden tanımlama becerisi ve kültürleri, özellikle moda ve sporu birleştirme yeteneği, Lacoste'a yaratıcı ifade döngüsü ve hırsının peşinde, moda sporunda en ilham verici Fransız markası olma yolunda eşlik edecek tüm varlıkları ortaya koyduğunu belirtti.

Marka, bu yeni strateji ile imajını daha da geliştirmeyi ve yeni müşterilere ulaşmayı hedefliyor. Halihazırda 98 ülkede 1.100 satış noktasıyla hizmet veren Lacoste, 2026 yılına kadar 4 milyar Euro ciro sınırını geçmeyi umuyor. Marka 2022'de 2,5 milyar Euro'luk satışa ulaştı.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.