×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 февр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Lanvin Group 2022 Satışları %38 Yükseldi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 февр. 2023 г.

Lanvin Group 2022 yılının tamamı için gelirlerinin tüm markalardaki satış artışları sayesinde %38 artarak 425 milyon Euro'ya ulaştığını ve Lanvin marka satışlarının on iki aylık dönemde %67 yükseldiğini açıkladı.


LanvinLanvin, Wolford, St. John, Sergio Rossi ve Caruso markalarının sahibi çoğu markada çift haneli büyümeye tanık oldu. Wolford satışları %16 artışla 127 milyon Euro'ya ulaştı; St. John %17 artışla 86 milyon Euro'ya ulaştı; Caruso %25 artışla 30 milyon Euro'ya ve Sergio Rossi satışları %116 artışla 62 milyon Euro'ya ulaştı. Lanvin satışları 121 milyon Euro'ya yükseldi.

Bölgelere göre, grubun en büyük pazarı olan EMEA, %44'lük bir artışla 148 milyon Euro'dan 214 milyon Euro'ya çıkarak en güçlü sonuçları gösterdi. Kuzey Amerika da 107 milyon Euro'dan 145 milyon Euro'ya %36'lık sağlam bir büyüme gösterdi ve Covid kısıtlamalarına rağmen Çin'de 43 milyon Euro'dan 48 milyon Euro'ya %13 büyüme kaydedildi.

Grup, 2022'deki kanal girişimlerinin hem doğrudan tüketiciye (DTC) hem de toptan satışları genişlettiğini ve DTC gelirlerinin %35 artarak 187 milyon Euro'dan 253 milyon Euro'ya çıktığını belirtti; ve toptan satış gelirleri %42 artarak 116 milyon Euro'dan 165 milyon Euro'ya yükseldi.

Dijital pazarlamanın da 2022 sonuçları üzerinde "güçlü bir etkisi" oldu ve markalar giderek daha fazla yeni ve daha genç demografi çekiyor. İkinci yarıda grup, Kuzey Amerika'da Shopify tarafından desteklenen bir ortak dijital platform kurdu. Grup, Sergio Rossi ve Lanvin'in Kuzey Amerika e-ticaretlerini bu platforma başarıyla taşıdıklarını ve bunun önümüzdeki yıllarda markalara daha fazla büyüme getirmesi beklendiğini de sözlerine ekledi.

Lanvin Group'un başkanı ve CEO'su Joann Cheng yaptığı açıklamada şunları dedi: "Bu güçlü öncelikli gelir sonuçları, sunmakta olduğumuz küresel büyüme stratejisinin kanıtıdır. Sonuçlar, organizasyonumuz içinde sürdürdüğümüz başarı ve girişimcilik kültürümüzü yansıtıyor ve markalarımızın itibarını vurguluyor. Mevcut makroekonomik koşullara rağmen geleceğe bakıyoruz. Özellikle APAC bölgesinin devam eden canlanması doğrultusunda 2023 için iyimserim".

  "2022, Lanvin Group için heyecan verici bir yıl oldu. Geleceğe uyum sağlarken ve tüketicilerimizin beklentilerini sürekli olarak aşmak için gelişmeye devam ederken ikonik markalarımızın mirasını ve benzersiz sinerjik küresel platformumuzun değerini daha da ortaya çıkarmak için markalarımız arasında işbirliğini teşvik etmeyi taahhüt ediyoruz".

İleriye bakıldığında grup, güçlü ivmesini 2023'e taşıyacağını söyledi, ancak makroekonomik sorunların farkında olduklarını ve bu nedenle de APAC bölgesinin yeniden canlanmasından daha fazla olumlu katkı elde edecek, sürdürülebilir ancak ılımlı bir büyüme beklediklerini ifade etti.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.