×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 окт. 2022 г.
Время чтения
3 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Louis Vuitton, Paris+ par Art Basel Sanat Fuarının Açılış Töreninde 43 Sanatçıyla İşbirliğini Tanıtıyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 окт. 2022 г.

Louis Vuitton moda evi, Fransa'nın başkentinde gerçekleştirilecek olan Paris+ par Art Basel sanat fuarının açılış töreninde önde gelen çağdaş ve modern sanatçılarla yaptığı işbirliklerini tanıtacak.
 

Louis Vuitton at Paris+ Par Art Basel - Louis Vuitton


Vuitton'un fuar içindeki Grand Palais Éphémère'de düzenlenecek standı, çağdaş sanatçıların çeşitli eserlerini ve hatta 1909'da Henri Matisse ve Francis Picabia tarafından talep edilen orijinal sandık tasarımlarını içeren eserleri tanıtacak.

Öne çıkan eserler arasında Jeff Koons'un Van Gogh ipek eşarbı, Stephen Sprouse markalı bir kaykay ve Cindy Sherman tarafından yeniden tasarlanan bir seyahat çantası gibi birkaç çarpıcı sanatsal iş birliği yer alacak. Dikkat çekecek diğer orijinal eserler arasında ise Yayoi Kusama'nın bir balmumu figürü; Takashi Murakami'nin eski bir Louis Vuitton valizi üzerindeki ​​panda figürü heykeli; Richard Prince ve Alex Katz'ın tabloları; ve Jean Larivière'in bir fotoğrafı yer alıyor.

Bu yepyeni sanat fuarı, Jean-Michel Wilmotte tarafından tasarlanan yüksek bir geçici yapı olan Grand Palais Éphémère içinde 19-23 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Fuar alanı, Ecole Militaire'in önünde üç yıl dayanacak şekilde inşa edildi ve Grand Palais 2024 Yaz Olimpiyatları için büyük bir yenilemeden geçerken büyük sergiler, moda gösterileri ve ürün lansmanları düzenlemek için tasarlandı.
 

Louis Vuitton at Paris + Par Art Basel - Louis Vuitton


Vuitton standında ayrıca, bir dizi önemli uluslararası sanatçının, modern klasik tasarımıyla LV'nin Capucines çantasında radikal değişiklikler ortaya koyduğu Artycapucines Koleksiyonu da sergilenecek. Paris+ par Art Basel, Alex Israel, Beatriz Milhazes, Vik Muniz, Henry Taylor, Donna Huanca, Zeng Fanzhi, Urs Fischer, Zhao ve Tschabalala Self'in tasarımları da dahil olmak üzere koleksiyondaki tüm çantaların tek bir yerde sergileneceği ilk etkinlik olacak.
 
Neredeyse bir asır önce, markanın kurucusunun torunu Gaston-Louis Vuitton, moda evinde reklamlar, vitrinler ve parfüm şişeleri üzerinde işbirliği yapmak için sanatçıları görevlendirmeye başladı.
 
Moda evi basın açıklamasında "Louis Vuitton, 1988'den beri Sol LeWitt, James Rosenquist, Cesar ve Olafur Eliasson gibi modern sanat ve tasarımın en büyük isimlerinden bazılarıyla işbirliği yaparak ve mağaza içi galerilerinde Sophie Calle, Dan Flavin ve Francesca Woodmangibi sanatçıların sergilerinin küratörlüğünü gerçekleştirerek bu mirası sürdürdü" diye ifade etti.
 
Güzel sanatlara ve yaratıcılığa olan bağlılığının altını çizen moda evi, 2014'te Paris'te Frank Gehry tarafından tasarlanan Fondation Louis Vuitton'u açarak sanatseverler ve yaratıcılığa yatkın kişiler için neredeyse bir gecede şehirde hayati öneme sahip yeni bir destinasyon yarattı.
 
Audemars Piguet, David Yurman, BMW ve Guerlain gibi markaların yanı sıra Louis Vuitton, Paris+ par Art Basel'in bir ortağıdır.
 
Louis Vuitton, 19-23 Ekim 2022 tarihlerinde Grand Palais Éphémère, 2 Place Joffre, 75007 Paris adresinde gerçekleştirilecek olanParis+ by Art Basel fuarında sergisiyle karşımızda olacak.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.