×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 апр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Louis Vuitton Watch Prize Jürisi Belli Oldu

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
19 апр. 2023 г.

Louis Vuitton Watch Prize, mimar Frank Gehry ile tasarımcılar Kim Jones ve Marc Newson'dan oluşan geniş kapsamlı jüri yapısını açıkladı.


LV - DR


Saat ödülünün jürisi (veya uzmanlar komitesi) saat sevdalaısı, zanaatkarlar, uzmanlar, gazeteciler, koleksiyonerler, moda uzmanları ve hatta Cheval Blanc Paris'in pasta şefi Maxime Frédéric'ten oluşuyor. Hatta ünlü editörler ve Nick Foulkes ve Wei Koh gibi isimler de jüri de yer alıyor.
 
Bu uzmanlar, Ödül için yapılan başvuruları incelemek ve çevrimiçi olarak açıklanacak olan 20 yarı finalistten oluşan bir kısa liste oluşturmak üzere Eylül 2023'te toplanacak. Sonuç olarak, birincisi gerçekleştirilecek LVMH Watch Prize için yaklaşık 700 başvuru yapıldı. Moda yeteneklerinin belirlenmesi için için uzun süredir devam eden LVMH Prize'a başvuranların yarısı kadar olmakla birlikte yine de etkileyici bir rakam.

Ardından, Aralık 2023'te uzmanlar yapılan açıklamaya göre tasarım, yaratıcılık, yenilikçilik, işçilik ve teknik karmaşıklık kriterlerine göre beş finalist seçecek.
 
Dünyanın en büyük lüks holdingi LVMH'nin CEO'su ve hakim hissedarı Bernard Arnault'un dördüncü oğlu olan Ödülün kurucusu Jean Arnault, "Hem tasarım hem de teknik işçilik açısından kimin en iyi fikirlere sahip olduğuna jürimiz karar verecek" dedi.
 
Uzmanların listesi usta oymacı Dick Steenman'ın yanı sıra usta emayeci Anita Porchet; iki saat ustası Philippe Dufour ve Denis Flageollet; ve Monako prensliğinin İngiltere ve Kazakistan Cumhuriyeti temsilcisi olarak belirtilen Evelyne Genta'yı içeriyor.
 
LVMH, Ödüllü yarışmayı bu yıldan başlayarak iki yılda bir düzenlemeyi planlıyor. Uzun vadeli hedefinde, ortaya çıkan yetenekleri kutlamak yer alıyor. Yarışma, İsviçre merkezli La Fabrique du Temps – veya Time Factory – Louis Vuitton tarafından düzenleniyor.
 
Louis Vuitton saat direktörü Jean Arnault, "Yarının saatçilik endüstrisi, aktörlerin çeşitliliği ve yenilikçi güçleri üzerine inşa edilecek: bağımsız saatçilik, oyunun kurallarına meydan okumanın ve yeni ufuklar açmanın anahtarı olacak" diye belirtti.
 
Ayrıca, son değerlendirme turunu gerçekleştirmek için kendi aralarından beş kişilik bir jüri seçecekler.
 
Kazanan, Ocak 2024'te Paris'te Louis Vuitton'un ev sahipliğinde düzenlenecek bir törenle açıklanacak ve 150.000 Euro'luk bir hibenin yanı sıra La Fabrique du Temps Louis Vuitton tarafından bir yıllık özel mentorluğe hak kazanacak. Mentorluk iletişim, telif hakkı, kurumsal yasal yönler, pazarlama, endüstriyel strateji ve finansal yönetim alanlarında profesyonellerden tavsiyeleri kapsayacak.
 
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.