×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
18 янв. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Lululemon'un Yeni Satış Şefi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
18 янв. 2023 г.

​Kanadalı spor giyim şirketi Lululemon, Elizabeth Binder'ı yeni bir pozisyon olan satış müdürlüğüne getirdi.


Elizabeth Binder - Courtesy


Binder, şirketin küresel satış stratejisinin geliştirilmesine ve uygulanmasına liderlik edecek ve markanın vizyonunun ticarileştirilmesine yön verecek ve bir satış planı geliştirip yürütecek. Yönetici, Lululemon'un baş ürün sorumlusu Sun Choe'ya rapor verecek.

Perakende yöneticisi, baş ürün sorumlusu rolünü üstlendiği, İngiltere merkezli küresel bir giyim şirketi olan Boden'den Lululemon'a katıldı.  Binder, Boden'den önce Burberry'de on iki yıl geçirdi ve özellikle Asya'da dijital ve uluslararası genişlemeyi yönlendirdi. Ayrıca J. Crew, Club Monaco ve Ann Taylor'da mağazacılık pozisyonlarında bulundu.

Choe açıklamasında: "Kariyeri boyunca Liz, muazzam hızlanma ve iş genişleme dönemlerinde ekipleri bir araya getirme ve netlik ve vizyonla liderlik etme yeteneğini kanıtladı". "Liz'in kanıtlanmış liderliği, tüketici gereksinimlerine ilişkin zekice bir anlayışla birleştiğinde, ürün, tasarım ve dağıtım açısından mümkün olan her anlamda hızlanmaya ve ölçeklenmeye yardımcı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Lululemon, Ocak ayı başlarında yaptığı en son ticaret güncellemesinde, daha fazla indirim yapmaları ve daha yüksek maliyetlerle boğuştukları için brüt kar marjlarında bir düşüş öngördü.

Ancak şirket, 2,61-2,66 milyar USD arasında olan dördüncü çeyrek net gelir tahminini 2,66 milyar USD ila 2,70 milyar USD arasına yükseltti.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.