×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
29 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Luxottica ve Bulgari Gözlük Lisans Anlaşmasını Yenilemiyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
29 мар. 2023 г.

Luxottica ve Bulgari, yirmi yılı aşkın bir ortaklığa son veriyor. LVMH grubunun sahibi olduğu İtalyan gözlük üreticisi ve Romalı mücevher üreticisi ortak bir bildiriyle, "Bulgari gözlük koleksiyonlarının tasarımı, üretimi ve dünya çapında dağıtımına ilişkin lisans anlaşmalarının 31 Aralık 2023'te sona ereceğini ve yenilenmeyeceğini duyurdu".


Bir Bulgari gözlük modeli - luxottica.com


Açıklamada iki şirketin, yıl sonunda anlaşmaları sona erene kadar birlikte çalışmaya devam edecekleri ifade edildi ve yirmi yılı aşkın süredir verimli ve karşılıklı olarak ödüllendirici bir işbirliğine övgü sunuldu. Mücevher üreticisi şirket, daha fazla bilgi vermeden yeni ortağını yakında açıklayacağını duyurdu.
 
Mantık, Bulgari'nin, gözlük işini ana markalarının gözlük koleksiyonlarını yönetmek için 2017 yılında LVMH tarafından kurulan Thélios'a emanet edeceğini gösteriyor. Şirket, Longarone, Veneto'daki kuruluşundan bu yana, grubun on moda evinin gözlük koleksiyonlarının geliştirilmesini, üretimini ve dağıtımını yönetiyor. Söz konusu moda evleri arasında Dior, Fendi, Celine, Givenchy, Loewe, Stella McCartney, Kenzo, Berluti, Fred ve gözlük ürünleri yalnızca markasının butiklerinde dağıtılan Rimowa yer alıyor. Thélios ayrıca Louis Vuitton koleksiyonlarının bir kısmını da üretiyor.

Bu markaların büyük bir kısmı daha önce, halen 2026 yılına kadar süren bir anlaşma altında Marc Jacobs gözlük koleksiyonlarını yöneten Safilo tarafından lisans altında üretiliyordu. Luxottica ise Bulgari'nin 2023 sonunda sona erecek olan gözlük koleksiyonlarının lisansına sahipti.Yeni kuruluşa geçip geçmemek LVMH moda evlerinin kendilerine bırakılmıştı.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.