×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
7 июн. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Maison Margiela, Gaetano Sciuto'yu CEO, Stefano Rosso'yu Başkan Olarak Atadı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
7 июн. 2023 г.

Maison Margiela üst düzey yönetimini değiştiriyor. OTB'ye ait Fransız markası, Gaetano Sciuto'nun yeni CEO ve Stefano Rosso'nun ise başkan olarak atandığını duyurdu. Her ikisi yönetici de OTB grubunun CEO'su Ubaldo Minelli'ye rapor verecek.


Gaetano Sciuto ve Stefano Rosso - OTB


Sciuto yeni görevine 17 Temmuz'da başlayacak ve karşılıklı anlaşmayla yeni bir profesyonel mücadeleyi üstlenmek üzere şirketten ayrılan Gianfranco Gianangeli'nin yerini alacak.

OTB'nin yönetim kurulu üyesi ve Brave Virtual Xperience'ın CEO'su Stefano Rosso, Maison Margiela'nın OTB tarafından satın alındığı 2002 yılından beri görevi yürüten babası Renzo'nun yerine Mayıs ayında başkan olarak atandı.

OTB başkanı Renzo Rosso yaptığı açıklamada "Stefano için bu büyük bir sorumluluk olacak, bu atama kariyerindeki ilerlemesinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Stefano'nun yeni rolü ve Gaetano'nun gelişi, markanın potansiyelini artırmada ve onu genişleme sürecinde sonraki aşamaya taşımada çok önemli olacak" dedi.

Minelli ise "Stefano'yu Maison Margiela'nın başkanı olarak ağırlamaktan ve Gaetano'yu OTB grubuna dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Kendisi son derece deneyimli bir lüks sektörü yöneticisidir. Gianfranco'ya da son yıllardaki çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Sciuto, Milano'daki Bocconi Üniversitesi'nden işletme ekonomisi diplomasına sahip ve 30 yılı aşkın süredir moda ve lüks alanında çalışıyor. Giorgio Armani Americas'ın CEO'su olarak çalıştıktan sonra Maison Margiela'ya katıldı. Daha önce Fendi'deAmerika başkanı ve küresel lisanslar ve aksesuarlar başkanı olarak çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.

Renzo Rosso'nun OTB grubu, Maison Margiela'nın yanı sıra Diesel, Jil Sander, Marni ve Viktor & Rolf gibi markalara da sahip. Grubun dünya çapında 6.000'den fazla çalışanı var ve 2022'de 1,7 milyar Euro'luk bir gelir kaydetti. OTB ayrıca Staff International ve Brave Kid'i de kontrol ediyor ve ABD'li denim markası Amiri'de hissesi bulunuyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.