×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 окт. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Meta ve L'Oréal Metaverse Startup'larını Desteklemek İçin Güçlerini Birleştiriyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
26 окт. 2022 г.

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi ABD'li sosyal medya devi Meta, metaverse'de yaratıcılığa odaklanan bir start-up iş geliştirme programı başlatmak için başka bir kurumsal dev olan L'Oréal ile güçlerini birleştirdi. Paris'teki Station F start-up kampüsünde düzenlenen program, HEC Paris işletme okulu tarafından yürütülen iş geliştirme programıyla da destekleniyor.
 

Paris'teki Station F start-up kampüsü - Shutterstock


Program, yaratıcı ve kapsayıcı metaverse ve Web3 ortamları oluşturmaya çalışan gelişmekte olan Fransız şirketlerini desteklemeyi amaçlıyor. Başvurular 20 Kasım'a kadar devam edecek ve Ocak-Haziran 2023 arasında beş start-up seçilecek ve bunlara mentorluk sağlanacak. Seçilen şirketlerin 3D grafik ve baskı, artırılmış gerçeklik teknolojisi ve avatar tasarımı alanlarında çalışıyor olması gerekiyor.

İş geliştirme programı, Station F'de düzenlenen ders serilerinden oluşacak. Meta'nın yapay zeka araştırmacıları ve L'Oréal'den uzmanlar da program katılımcılarına rehberlik edecek.

 L'Oréal grubunun dijital ve pazarlama yöneticisi Asmita Dubey yaptığı açıklamada; "Yaratıcılar metaverse'in kalbinde yer alıyor. Bu program, kapsayıcılık, çeşitlilik ve sürdürülebilirlik değerlerimiz doğrultusunda hikaye anlatımının ötesinde markalı hikaye yaşamına geçmenin yolunu açarak [metaverse] inşa edecek ekosistemi desteklemeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor” dedi.

Şubat ayında, L'Oréal USA, marka adlarından birkaçını NFT ve metaverse kategorilerinde ticari marka olarak tescil ettirdi. Söz konusu kayıtlar, grubun aralarında cilt bakım markası Kiehl's, makyaj markaları Maybelline, Urban Decay ve It Cosmetics ve oje markası Essie'nin de yer aldığı 16 markasıyla ilişkili.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.